Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalmas a bölcsesség fog...

Fájdalmas a bölcsesség fog eltávolítása?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves lányom és már kinőtt 2 bölcsesség foga. Viszont kéne neki egy fogszabályzó és a fogorvos azt mondta hogy ki kéne húzni azt a 2 bölcsesség fogat vagy elölről kéne kihúzni 2 egészséges fogat, mert kevés hely van a szájában. Nem tudom mennyire fájdalmas a bölcsesség fog eltávolítása, illetve utána fájni fog-e neki.

2021. júl. 21. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha huzni kell, szerintem az egy fokkal jobb, mintha muteni kene.

Erzestelenitik, maga a huzas nem faj, utana nyilvan nem lesz kellemes a gyogyulas, de ki lehet birni.

2021. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig fájdalomcsillapítóznom kellett, fájt, de kibírható. De varrni nem kellett a helyét, szépen gyógyult. Arra figyeljen majd, hogy hajolni, emelni nem szabad egy ideig, a doki úgyis elmondja majd.
2021. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem mind a 4et műtőték ,az oltás olyan fájdalmas volt a szájpadlásomba hogy belerúhtam a dokinőbe véletlen. Ráadásul szájzárat kaptam. Az állkapcsom a mai napig fáj. De én csak egy példa vagyok aki szerencsétlenül járt.
2021. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem még 3 megvan a 4 ből. Egy laza 1 órás szenvedés után sikerült kiemelni a bal hátsó bölcsesség fogamat.


Érzéstelenítő miatt fájni nem fog, majd utána fog hasogatni ha kimegy az érzéstelenítő. Na meg az érzéstelenítés helye lesz még kemény.


Gondolom nem egyszerre lesz a kettő... Szerintem olyat egyszerre nem is lehet... Kéne pihenőt tartani a kettő között...

2021. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem előszőr a jobb oldalikat szedték ki egyszere ,majd 2hét múlva a bal oldaliakat.
2021. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinten fogszabalyzo miatt 3 bolcsessegfogamat mutottek ki, eloszor egyet az egyik oldalon, aztan 2-ot egyszerre a masikon.

Egyik sem fajt, sot meglepoen jol sikerult. Tizes skalan 2-esre pontoznam, az is inkabb csak a kellemetlen recsego hangok miatt, fajdalom sem a mutet kozben, sem utana nem volt. Egy napig sem kellett fajdalomcsillapitot szednem.

Szoval nem kell hinni a sok remtortenetnek, amik a neten keringenek, ha nincs gyulladasban a lanyod foga, es alapjaraton egeszseges fogazata/inye van, pikkpakk kikapja az orvos, es csak egy baromi pici kellemetlenseggel fog jarni:) a szep fogsor erdekeben meg siman ki lehet birni:)

2021. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenki egy forma. Van akinek fáj van akinek. Ez nem csak attól függ hogy gyulladásban van-e. Attól is hogy hogy állnak a fogai , mekkora az ő fájdalom küszőbe. Nem feltétlen rémtörténetek azok amiket írnak. Van olyan persze aki teljesen jól viseli ,de van olyan aki megszenved vele attól függetlenül hogy tepjesen rendben van vele minden.
2021. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Változó. Attól is függ mennyire van beágyazódva az állkapocsba. Nekem egyet műtöttek ki, mert gyulladt volt és fájt már, de maga a műtét nem volt fájdalmas, viszont utána 2 hétig fájt, 1 hétig csak fájdalomcsillapítóval tudtam lenni, szájzáram volt 1 hétig, utána még egy hét mire rendesen tudtam mozgatni a számat. Soha többet nem vállalom.
2021. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!