Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak bölcsességfog...

Mire számítsak bölcsességfog eltávolítása után?

Figyelt kérdés

Holnap fogják kiszedni az egyik felsőt, nagyon félek tőle. Rengeteg rémtörténetet is hallottam, hogy feldagad az egész feje az embernek, meg szájzár alakulhat ki stb...

Akinek műtötték már ki a bölcsességfogát, beszámolna, hogy miket tapasztalt akár közben, akár utána?



Előre is köszi:)



2021. júl. 22. 12:55
 1/2 anonim válasza:

Közben az érzéstelenítő injekció miatt nem fogsz érezni semmit.

Utána másfél-két órával fog megjelenni a fájdalom. Írass fel az orvossal Cataflam gyógyszert és vedd be! Utána szedd 1-2 napig naponta háromszor, majd kezdd el csökkenteni.

A fájdalom 1-2 napig erős lesz, utána elkezd csökkenni. Egy hét múlva már jelentős javulást fogsz érezni.


Egyes esetekben jelentkezhet fogmedert-gyulladás. Ilyenkor azt érzed, hogy a fájdalom szintje nem csökken 4-5 nap után sem. Ha ilyet tapasztalsz, menj vissza az orvoshoz és kérj rá gyógyszert!

2021. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly szeptemberben húzták ki a bal alsó bölcsesség fogamat. 3 hétig éltem fájdalomcsillapítókon. Ha jól emlékszem egy hét után 2 öltés szétjött, de nem kellett újra varrni, jártam heti szinten fertőtlenítésre. Azon az oldalon nem ettem.

Kamilla teával és Curasepttel öblögettem. Jégzselével is hűtöttem.


3 hét után teljesen megszűnt a fájdalom.

2021. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!