Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok kezdeni, hogy...

Mit tudok kezdeni, hogy elviselhetőbb legyen egy letört hegyes fog általi "sebzés"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap előtt letört a felső hátsó fogamból egy nagyobb rész, nem tudom hogyan de pont úgy tört le, hogy eléggé hegyes lett ott és már kikezdte a számat belül. A fog egyáltalán nem fáj, csak az, hogy kidörzsölte már a számat ott belül és már érzem, hogy kezd ott dagadni kicsit vagy így fel van sértve az éles rész miatt. A rossz az, hogy pont előtte voltam fogorvosnál és semmi nem volt erre utaló, még a röntgenen sem így tök meglepett hogy fogorvos megjárása után mégse lélgezhetek fel. A holnapi nap tervezem felhívni mivel eddig nem volt egyszerűen időm. Addig is, mit tudnék vele kezdeni, hogy ne sérse jobban a számat ott, hogy elviselhetőbb legyen, kitudja mikorra kapok időpontot...:(



2021. júl. 29. 23:27
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Semmit sem tudsz vele kezdeni.
2021. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.fú kösz ezért a válaszért megérte várni :/

már törke elfelejtettem a kérdést is...

2021. júl. 31. 23:21
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Milyen válaszra számítottál? Fogsz egy kézi csiszolót és lecsiszolod vagy mi?
2021. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3.ennél a válasznál már a semmi is jobb volt...
2021. júl. 31. 23:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mondott semmit, amikor felhivtad?

Hozza se szoktál meg?

Kend be valamilyen foginygyulladasos valamivel, patikabol.

2021. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

“A holnapi nap tervezem felhívni mivel eddig nem volt egyszerűen időm.”


Hat persze, de arra volt idod, hogy a gyakorira kiirj egy kerdest. Sot, azota eltelt 3 nap, es minthogy kiemelted a kerdest, valosziluleg meg mindig nem jutott ra idod, hogy telefonalj es idopontot kerj.

Nezd.

Nem bunkosagbol, de meg ha szazszor is emeled ki a kerdest sem fog javulni a helyzet. Pont azert kellett volna azonnal telefonalnod, mert “ kitudjamikorkapszidopontot”...

a helyedben mar most tarcsaznek, es bar nem szep dolog hazudni, de valoszinu bekamuznam, hogy elviselhetetlenul faj, igy viszonylag emberi idopontot kapnal az orvosnal (meg mielott jol begyullad a fog, akkor meg mar hazudnod sem kell, mert a falat fogod kaparni a fajdalomtol).

2021. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már régi kérdés, csak gondoltam leírom, hátha másnak is ez a problémája:

Tudom milyen rossz egy ilyen letört fog, nekem is volt többször és volt, hogy az éle vágta, volt, hogy a hegye, vagy a számat vagy a nyelvemet.

Volt olyan, hogy nem tudtak egyből fogadni még arra sem, hogy lecsiszolják, ezért én is gondolkodtam, hogy mit lehet ilyenkor csinálni, mert ilyenkor még egy nap is rendkívül hosszú...

Nem tudom, hogy mennyire jó megoldás, de én vettem rágógumit megrágtam és odanyomtam és úgy el lehet vele lenni, egy ideig. Mondjuk azt nem tudom, hogy a frissen feltárult fogrészeknek nem-e árt. Nekem nem lett tőle bajom és tudtam normálisan beszélni meg enni (mondjuk kb. 1-2 napig alkalmaztam ezt a megoldást).

2022. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!