Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájnak még a fogaim?

Miért fájnak még a fogaim?

Figyelt kérdés

Eddig 2x voltam új fogorvosnál mert nagyon szenvedtem az elhanyagolt fogaimmal és készült röntgen is amin nem talált az orvos semmi problémát.

Egyedül talán tömött egy fogat és fogkövet szedett le, de a fogtömés se olyan lett amilyenre gondoltam, mert nagyon kitüremkedik és zavar de az orvos nem akarta jobban megigazítani mivel szerinte így jó pedig már őröletbe kerget hogy néha érzem a nyelvemmel a dudort.

Utána sajnos letört az egyik felső fogam és annak a hegyes része már szétkarcolja a belső szájrészemet ott.

Aztán volt még egy hátsó fog ahol rendellenességet érzek mivel olyan mintha ott is letört volna egy kis darab, viszont nem ezek a legnagyobb gond.

Az alsó fogsorom jobb oldalánál szokott fájni néha nem pont a fog hanem inkább az ínyem talán bár nem tudom. Az a fog ami nagyon fájt betömték bár néha még ott fájdogál.

Mintha az egész fogsorom fájna néha nem csak az alsó.

Még a fogorvos is azt mondta nincs több tenni való amire meglepődtem.

Sajnos most magánfogorvosra nincs pénzem viszont sztkban szerintem csak hozzá tartozom és hát nem voltam igazán megelégedve vele.

Lehet tényleg nem a fogammal van gond, hanem az ínyemmel? Az van gyulladásban ennyire?

Néha ha iszok akkor annyira befájdul ott..így kényetelen vagyok néha algoflexet szedni mert muszáj kicsit hogy ne fájjon ennyire ott.



2021. aug. 5. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet a fogaddal is gond, ha tényleg el voltak hanyagolva. Nem minden fogorvos alapos eléggé, simán figyelmen kívül hagyhatja a rossz fogaidat. Szóval elképzelhető, hogy tényleg van több lyukas fogad, illetve a leírásod alapján az alsó nem jól van betömve. Ha érzékeny a fogad és mint írtad az egész fogsorod fáj, akkor az jó eséllyel nem ínyprobléma. Még az is megeshet, hogy a bölcsessegfogad nyomja a többit, bár nem tudom, milyen idős vagy és vannak-e bölcsességfogaid. Itt sajnos tényleg a megoldást egy másik fogorvos jelentheti.
2021. aug. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
A fogad, ha érzékeny, akkor az okozhat fájdalmat akárhol a szádban. Olyat még nem is hallottam, hogy neked magas a tömés és nem akar vele mit kezdeni a doki.
2021. aug. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!