Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kéne tennem az évek óta...

Mit kéne tennem az évek óta romló fogaimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok (lassan 21) és a fogaim már évek óta rohadnak és letörnek (van olyan amelyik már ínyig le van törve).

13 évesen kezdődött ez az egész, amikor anyukám elvitt fogorvoshoz és a fogorvos kihúzott a fogamból egy pár hetes szalámi darabot.

A legrosszabb fogam ínyig letört és olyan mély mint egy barlang.

Hústűvel szoktam kipiszkálni, ami beleragad, mert 10 perc után már rohadó íz van a számba.

Fogászatra nem szeretnék menni, mert nem bírnám ki a foghúzást.

Mi mást tudnék tenni?



#fog #fogorvos #rohadó fog
2021. aug. 10. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
"Fogászatra nem szeretnék menni, " Hát pedig ez az egyetlen megoldás. Addig is kevesebb cukortartalmú ital és étel és sűrűbb fogmosás. De a már rossz fogaid nem fognak megjavulni, és ha nem tömeted be őket, mind kirohad.
2021. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mosni rendesen?
2021. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pedig ezen csak fogorvos tud segíteni. Egyáltalán nem biztos, hogy mindet ki kell húzni. Sok esetben elég egy tömés, esetleg gyökérkezeléssel. A letört fogat is újra lehet építeni sok esetben.

De ha sokáig halogatod, tényleg csak a húzás marad.

2021. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Majd úgy jársz mint én, és akkor majd elmész :)

Más lehetőség úgysincs... habár nekem nem volt ennyire durva a helyzet de akadt rossz rágófogam, amiből kettőt kihúztak. Választhattam, hogy gyökérkezelés vagy húzás, inkább a húzást választottam. Az első egyáltalán nem fájt, inkább csak egy kis feszítő érzést éreztem. Azért mentem el mert fájt.


Viszont a második... eleve nagyon feldagadt, be volt gyulladva és baromira fájt. Még másnapra kaptam időpontot és kihúzták, de mivel már fájt és dagadt, gyulladt volt k*rvára fájt. Úgyhogy nem viccből mondom, addig menj el és kezeltesd, amíg nem késő! Így nem fog fájni, de ha egyszer beleáll és begyullad, akkor összeszarod magad, az fix...


Én azóta megcsináltattam ami rossz volt.

2021. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Azt tudod tenni, hogy gyűjtesz a koporsóra. Mert rohadó fog a párkapcsolat kialakításának sem tesz jót, ami aztán depresszióhoz vezet. Munkahelyen sem szeretik nézni a beesett arcú, rohadó fogsorú munkavállalót, akit legfeljebb alagsori munkára alkalmaznak.

Tudomásul kell venni, hogy vannak, akiket rossz anyagú fogazattal vert meg a sors, de ha valaki ráadásul igénytelen is és a szájhigiéniáért sem teszi meg a szükséges lépéseket, az tényleg magára vessen.

2021. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarsz fogorvoshoz menni... Hát pedig oda kell, ezen a pék nem tud segíteni. Korodhoz képest ez nagyon rosszul hangzik. Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz, már így is sok körös lesz a helyre állítás. Nem mindegyiket kell majd húzni, hidd el, egy jó fogorvos sok fogat meg tud menteni. Amelyiket meg ki kell húzni, azt kérheted bódításban, vagy akár altatásban is. Ne haragudj, nyesen mondva undorító és igénytelen amit leírtál. Gondolj már kicsit a jövőre! 21 éves vagy, és már egy bűzölgő rohadás a szád. Senki nem akar majd így veled túl közeli kapcsolatot. És egyébként nem is gondolnád, hogy milyen súlyos szövődményeket okozhat egy rothadó fog. Láttam pár szépségét, dentálhigiénikus vagyok.
2021. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez bazira igénytelen dolog! Nem kellemes semmilyen fogászati kezelés, de attól még az emberek elmennek, mert muszáj! Te sem fogsz belehalni, minél tovább húzod, annál rosszabb lesz. Embereld már meg magad egy kicsit, ez alap dolog az életben, intézd el szépen! Csoda, hogy nem lett ebből még eddig nagyobb fertőzésed. Tuti, hogy a 2 méteres közeledben mindenki érzi a bűzt, ez sem zavar!?
2021. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mégis mit nem bírsz ki egy foghúzáson?

kapsz 1 vagy 2 helyre injekciót és utána nem érzel belőle semmi fájdalmat

2021. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

20 évesen olyan vagy mint egy gyáva nyuszi.

Fogorvoshoz kellene menned, mindenképpen magánra.

Kezdheted gyűjteni a pénzt

2021. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
73%

Próbálok segíteni, ha már a többiek csak kötekednek és megmondóembert játszanak...


Először is, amit magad is tehetsz az az, hogy elkezded elsajátítani a legoptimálisabb szájápolást és ezt alkalmazod, gyakorlod, majd szépen a szokásoddá válik.


A szájápolás önmagában viszont kevés lesz, mert már előrehaladott fogászati károsodásaid vannak. A további romlás elkerülése érdekében és egy optimális száj-életfunkció létrejöttéhez (ami jó szájápolással hosszútávú lehet) muszáj lesz fogászatra menned, mert ha most nem mész hosszútávon biztos, hogy rosszabb lesz a helyzet!


Mindenképp fizetős magánrendelőt javasolnék, mert itt nem csak többszörösen jobb ellátást kapsz mint az SZTK-s rendelőkben (azok többsége több kárt okoz mint hasznot) hanem figyelnek arra is, hogy a lehető legminimálisabb fájdalommal, kellemetlenséggel se járjon a kezelés.

Ma már erre a "Dental Spa" vonalra nagy hangsúlyt fektet a magánrendelők nagy része és az ehhez szükséges háttér is adott, mert olyan hatóanyagok vannak már, hogy gyakorlatilag semmit sem fogsz érezni.


A legtöbbünknek igazi bőkkenő viszont a kezelések költségei és eligazodás a fogorvosok javaslatainak "útvesztőjében", mert emberileg igencsak megkérdőjelezhető sokak hozzáállása...


Tapasztalataimat írtam le, remélem segítettem, ha érdekel még valami, akkor nyugodtan kérdezz privátban.

2021. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!