Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fehérebbek oldalt a fogaim?

Miért fehérebbek oldalt a fogaim?

Figyelt kérdés
Sajnos genetikailag eléggé sárgák a fogaim, de az oldalsó fogaim jóval világosabbak, már már fehérnek nevezhető. Sok embert látok amikor mosolyognak, az első fogaik fehérek, és az oldalsók sárgák, pont fordítva mint nekem. Kb 3 percig szoktam fogat mosni, és észrevettem hogy sokkal többet mosom oldalt a fogaimat mint elöl. A 3 percből kb 2-2,5 percet oldalt mosom a fogaim. És ha vissza gondolok szerintem mindig is valamiért oldalt sokkal többet mostam a fogaim. Lehetnek attól oldalt fehérebb fogaim, hogy többet mosom őket? Vagy csak szimplán genetika? Mert én úgy tudom, hogy a sűrűbb fogmosástól nem lesznek fehérebb fogaim, mert a fogszín 90%-ban genetika.

2021. aug. 21. 07:10
 1/2 Cubina ***** válasza:
50%

Valószínűleg azért (is), mert oldalt jobban sikálod, és lehet hogy az első fogaid beljebb vannak. Általában a szemfogak kijjebb állnak, de nem mindenkinél.

Fehérítésre a Paradontax fehérítő fogkrémet ajánlanám (nagyon szépek lesznek a fogak tőle, az ínyt is ápolja), amit megturbózhatsz egy kis szódabikarbónával (rászórsz a fogkefére egy kávéskanálnyit, rá a fogkrémre). Fehérít és fertőtlenít, nyelvet is kiválóan tisztítja.

A kettő együttes használata látványos változást fog produkálni.

És sikáld jobban a két elsőt. :)

2021. aug. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az csak a probléma a szódabikarbónával és társaival, hogy egy bizonyos ponton túl, amikorra már elvékonyította a zománcot ez a folyamatos ledörgölés, az az alatt elhelyezkedő dentin (ami természetesen sárgás színű) egyre jobban áttűnik majd. Ezt pedig visszafordítani nem fogod már tudni.
2021. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!