Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogkövem is van és sok...

Ha fogkövem is van és sok rossz fogam is,akkor már nem fogom megúszni a fájdalmat,a szenvedést?

Figyelt kérdés
Több mint 10 olyan fogam van,amit már nem lehet betömni,ki kell húzni,vagy szájsebészeten kell kiműteni a foggyökeret.Ezen kívül az egyik fogamon olyan nagy már a fogkő,hogy ráhúzódott az ínyemre is.Készüljek fel a legrosszabbra?Mindenképp szenvedni fogok?Ha nem megyek el fogorvoshoz azért,ha meg elmegyek azért,mert fájdalmas lesz a beavatkozás?Nehéz idők várnak rám?

2021. aug. 24. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogkő leszedés egyáltalán nem fájdalmas, érzéstelenítőt se szoktak adni. Viszont a berohadt foggyökeret nem tudom. Fájni tutira nem fog, de enni nem fogsz egy darabig
2021. aug. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem fájt már fogkőleszedés, főleg az amalgámtömött fogaimnál. Viszont ma már nagyon tudnak fájdalmat csillapítani. Gyerekkoromban iszonyú fájdalmas volt minden tömés, szinte csak a húzáshoz kaptam fájdalomcsillapítást, akkor örültem, ha húznak. Mostanában mindig meglepődök, mennyire nem fáj a fogászati beavatkozás. Tény, hogy már nem utolsó pillanatban megyek, mert megtanultam, hogy minél előbb, annál kisebb a fájdalom. Ne halogasd te sem, az is lehet, hogy kellemesen csalódsz és nem is fog fájni.
2021. aug. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Inkább úgy szoktam fogalmazni, hogy nagy tortúra, amit az ember a háta közepére sem kíván. A fájdalom az relatív, mert kinek mi a fájdalmas. Az, hogy vannak rossz fogaid azért rossz, mert büdös a leheleted mindig, könnyebben bejutnak kórokozók a szervezetedbe, látványra sem szép, beesik az arc, és a fájdalom állandó lesz egy idő után. Fogorvos meg addig okoz kellemetlenséget, fájdalmat amíg ott vagy, utána még pár nap és kész. A fájdalom állandóan nyirokcsomó megnagyobbodásokat okoz, alap gyulladásban van a szervezeted állandóan, pulzus emelkedett lesz, lehetnek súlyosabb szövődményei is akár később.
2021. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fogkő leszedés semmi extra. Foghúzás pedig függ a fog milyenségétől és a dokitól. Én van akinél megéreztem, van akinél meg kevésbé. Húzásnál minden esetben kapsz érzéstelenítőt.
2021. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre annyit tudok mondani, hogy lehet venni a boltban fogkefét és fogkrémet, potom 1000 foritnért, lehet mosni minden nap fogat 2x 2 percig, és 0 fájdalommal létezni.
2021. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!