Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire elfogadott, ha egy...

Mennyire elfogadott, ha egy fogászati képzést végző embernek vannak problémái a fogával?(pl. fogbélgyulladás miatt gyökér kezelt fog)

Figyelt kérdés

Most kezdenék egy fogászati képzést, viszont pont nemrég derült ki hogy fogbélgyulladásom van ezért a fogam gyökér kezelve lett(és nincs kizárva hogy végül menthetetlen lesz ez a fog). Mennyire fognak elítélni a szaktársaim, vagy a későbbi minkatársaim a probléma miatt?

Amint tudom, megoldom a fogaimmal kapcsolatos problémáimat, és ezután nagyon fogok figyelni a megfelelő szájápolásra



2021. szept. 2. 03:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Leginkább azok válaszát várom, akik maguk is valamilyen fogászati szakmában/területen dolgoznak.
2021. szept. 2. 03:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvos is ember, senki sem rendeli meg magának a fogbetegséget. Aki szakszerűen ápolja a fogát, annak is szuvasodhat, kophat a zománc, stb.

Olyankor beül a választott fogorvos székébe és rendbe hozatja magát.

2021. szept. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
87%
Ez attól függ, hogy a többiek hogy állnak hozzá. Valójában ha ez látszik, ápolatlanok a fogaid, akkor hiteltelen leszel a szakmában, de az is nyilvánvaló, hogy romolhatnak.Legyen rendben és akkor nem szólnak majd meg érte.
2021. szept. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én fogorvostan-hallgató vagyok és van két gyökérkezelt fogam, ami régebben tömve volt és begyulladt. Ez senkit nem érdekel, mással is megeshet és a normális emberek nem fognak miatta lenézni. Az a fontos, hogy szakmabeliként ápoltnak látszódjanak a fogaid és azok is legyenek, mindig kezeltesd a problémákat. Nem fognak random a szádba nézni esetleg megröntgenezni(mert azon látszik igazán, hogy gyökérkezelt a fog).
2021. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat jelent hogy nem kaptam csúnya szavakat és megvetést. Egy kicsit a lelkemre tudom venni a sértéseket, de akkor nem igazán kell majd remélhetőleg ilyenekre számítanom. :)
2021. szept. 2. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, az nem elvárás, hogy soha semmi probléma ne legyen a fogaiddal!


Akkor néznek ki, ha látványosan ne ápolod a fogaidat vagy nem pótoltatod a foghiányokat.

2021. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos vagyok én is, párom is, anyósom is. Anyósom konkrétan nem is engedne senkit dolgozni ebben a szakmában, aki még sosem ült a "másik oldalon", mert tudnunk kell mikor mit érez a páciens.

Nekem egyetem előtt sosem volt bajom a fogaimmal, talán egyszer volt egy fogkőleszedésem. Aztán a vizsgaidőszakokban elfogyasztott nagy mennyiségű édességnek és kólának köszönhetően lett nekem is 2 szuvas fogam. Mivel már bőven hallgató voltam, időben felismertem és kezelve is lett, de "laikusként" soha nem tűnt volna fel, mivel 2 hátsó fogról van szó, amiket azelőtt nem nézegettem otthon.

Én nem is emlékszem, hogy lett volna olyan csoporttársam, akinek egyáltalán nem kellett soha semmilyen beavatkozás. Nem szégyen, sőt. A fogászaton dolgozók is csak emberek, nem mindenki születik egyből 100ezres elektromos fogkefével és fogselyemmel a kezében, ismerve a legjobb fogmosó technikát.

2021. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!