Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy fogtömés után a mellette lévő fog fáj (nagyon)?

Figyelt kérdés

Ma egy (gyökérkezelt) fogamra került egy nagy méretü tömés (kb. a korona 1/3-a), ez a fog most minimálisan fáj. Viszont a mögötte lévő (szintén gyökérkezelt) a kezelés után 20-30 perccel iszonyatosan elkezdett fájni- a fog, amihez HOZZÁ SE ÉRT. (abba ne menjünk bele most, hogy egy gyökérkezelt fog eleve nem is fájhatna). Hogy lehetséges ez?? Járt már így bárki?

Most csak azért nem fáj, mert bekaptam 2 Catalfam Dolót.

Az interneten egyetlen cikket se találtam, amiben azt írnák, hogy miért fájhat kezelés után egy szomszédos fog.



2021. szept. 2. 19:01
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, de csak arra tudok gondolni, hogy vagy a gyulladás ráhúzódott arra a fogra is vagy lehet, hogy az ínyed gyilladt be ott és amiatt fáj. Sajnos fájhat a gyökérkezelt fog is, ha nincs jól kikezelve.
2021. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tény, hogy gyulladt volt kissé az íny mindkét fog mellett, de nem ennyire.

És a fog fáj egyértelmüen, meg tudom különböztetni. :/

Magától legalább már nem, viszont nyomogatásra eléggé.

2021. szept. 2. 20:41
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy foggyulladás is így kezdődik, amikor meg már a gyökér is begyullad, ínyed megduzzad, ilyenkor már maga a fog nem fáj annyira. Mondjuk nekem most volt begyulladva a fogam hátul, de totál úgy éreztem, hogy az elülső fog, de mikor már bedagadt az arcom, akkor már tudtam, hogy melyik.
2021. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak tudod az a baj, mindkét fog gyökérkezelt, tehát a tegnap meg se történhetett volna.

Természetesen most reggelre elmúlt, mintha nem is lett volna, de tudom, hogy ezzel nincs lezárva a történet

2021. szept. 3. 08:48
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez a jobbik eset, de lehet az ínyed gyulladt be.
2021. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy gyulladt volt, azzal a hegyes végü szerszámmal meg is kaparta a fognyak és az íny között, hogy eltávolítsa a lepedéket (na az eléggé fájt)
2021. szept. 3. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnos akkor kicsit be van fertőződve. megkaptad a végleges tömésedet? akkor antibiotikum segíthet.
2021. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!