Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csapos fogkorona esetében...

Csapos fogkorona esetében milyen hosszú élettartamra lehet számítani?

Figyelt kérdés
Most került be számomra első alkalommal egy régebbi jelentős letörés miatt, a gyökérkezelést követően (felső hátsó kisörlő). Nincs saját viszonyítási alapom így. Tudom, nehezen meghatározható, a kezelőorvos is a 3-10 évet említette, de hátha akad személyes tapasztalása, vagy tanácsa itt valakinek. A fog menthető volt, de kicsit neccesen, a szükséges kezelések azonban rendben mentek és a korona is jól sikerült, jelenleg tökéletesen zár a felhelyezést követően. Az orvosi kontrollt, tisztítási figyelmet természetesen tudom, azzal nem lehet gond a jövőben.
2021. szept. 10. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy, több mint 10 éve készült.
2021. szept. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jól hangzik. És nem kellett újraragasztani sem ez idő alatt? (Az orvos azt mondta, ha ritkán elengedi, akkor legtöbbször a csap szokta, és nem biztos, hogy megoldható onnantól kezdve, de azért elképzelhető).
2021. szept. 10. 01:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha már így szóba elegyedtünk: fém vagy üvegszálas a csapja? (nekem fém). És teljesen megszoktad mondjuk pár hét alatt? Nekem még szokatlan, de már tegnap óta is javult valamit az érzet, a behelyezés utáni nyomást követően azért jópár óráig elég rossz volt, gyakorlatilag fájt még. Egyelőre az a furcsa, hogy ugye nem merek rendesen ráharapni "ösztönösen", de lágyabb falatokkal próbálkozom már.
2021. szept. 10. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fém a csap. Nem emlékszem semmi problémára,

olyan volt, mint egy másik gyökér kezelt,

abból is van egy, ami évek múlva lett "koronás",

de az csap nélküli.

2021. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyökérkezelés most történt - okozhat érzékenységet

egy ideig.

2021. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, az másfél hónapja volt két lépcsőben. Azt követően semennyire se fájt, de nyilván nem volt terhelve, meg mégiscsak egy gyökércsatornába tettek most fémet, gondolom ezek miatt furcsa most még. Nem fáj, hanem mintha magasabb lenne, de ez szubjektív érzet, mivel háromszor ellenőrizte a magasságot, biztosan tökéletes. De mára ez is javult, felteszem pár hét míg úgy megszokja az ember, hogy már nem veszi észre. Remélem nem lesz semmi gond :) A 10 éved már elég szépnek számít gondolom, felteszem évente ellenőriztetve van (ha jól emlékszem ez orvosi átttekintést és intraorális röntgent jelent).
2021. szept. 10. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért vigyázz: a fogorvosok (általában, tisztelet a kivételnek)

úgy beszélnek, hogy aggódj és ugorj bele olyanba amiért fizetsz.

Ha korona van a fogon a röntgenen nem látni semmit, magyarul:látszik

ha a aljának környéke begyullad, azt meg úgy is éreznéd.

A covid előtti időkben évente elmentem szűrésre de nem a csapos

fog miatt.

2021. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Remélem kitart még neked is jó darabig.
2021. szept. 10. 14:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó egészséget, jó fogakat, szia
2021. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!