Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygyulladásom lenne?

Ínygyulladásom lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkezdett fajni egyszerre az összes fogam, de nem olyan szinten hogy gyógyszer után nyúljk. Este nehezen belealudtam ebbe a fájdalomba, és érdekes módon éjszaka semmi baja a fogaimnak. Amint reggel felkelek iszok, eszek kezdődik elölről. Az inyemen nem nagyon látok semmit, mintha néhol picit sötétebb lenne, de nem duzzadt, nem vérzik. Viszont elkezdtem használni a corsodyl öblögetőt hátha használ valamit és azt tapasztalom amit korábban nem, hogy nagyon csípi körbe az ínyem alul felül is, mintha sebes lenne es csipne. Lehetséges hogy ínygyulladásom van, csak az inyemen kevésbé látható? Most hogy felkeltem, megint érzem hogy feszülnek a fogaim, fáj az allkapocs csontom is. Mi lehet ez?

2021. szept. 11. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Fogkő csinál ilyet.
2021. szept. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet fogágybetegség, de akár egy növekvő bölcsességfog is okozhat ilyen fájdalmat. ÉRdemes felkeresni egy fogorvost, ha szabad szemmel nem talál semmit, valószínűleg készít egy rtg-t sé megnézi a csontban van-e valami rendellenesség.
2021. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos igen van fogkövem is, fogok menni fogtömésre hamarosan, akkor leszedetem azt is. A bölcsesség fogaim is ludasak lehetnek a dologban, a felső kettő már ki lett műtve tavaly nyáron, de az alsó kettő még bent van, és az egyik rossz is belőle. Ma még nem voltam sehol, és érdekes, ma még nem fájt sehol semmi. Amikor viszont megyek valahova és mire hazaerek tuti megfájdul, es ahol nagyon érzékeny volt az inyem az a műtött bölcsesség fogaim helye es a vágás, varratok helye. Ott olyan érzésem volt mitha be lenne gyulladva az inyem azon a részen, és a corsodyl is marta.
2021. szept. 11. 14:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Röntgen készült 2x tavaly nyár óta, nem említették hogy gond lenne, már akkor is fenn állt ez a probléma, de nem állandó hanem alkalmanként előjön, azt hittem akkoriban hogy a rossz fog okozta, de miután kiszedték a felső 2 bölcsesség fogam amik fájtak utána is éreztem többször ilyet.
2021. szept. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!