Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi fájdalomcsillapítót...

Lcb kérdése:

Mennyi fájdalomcsillapítót vehetek be?

Figyelt kérdés
Fáj a fogam, úgy érzem, mintha minden jobb-oldali fogam fájna, lüktetve, és a lüktetés mellet még hullámzóan is (20 perc fájdalom, 5 perc csend). Vettem be egy flektor, rá fél órára egy cataflam-ot, azóta eltelt egy óra, a fájdalom nem enyhül. Ittho csak cataflam van, de vagy 20 tabletta, de nem kisérteném a túladagolást. Holnap d.u 3-kor lesz kezelésem, addig kéne kibírni, valami ötlet kéne, mint vágjam el az ideget, szúrjak tűt a körömágyamba, hogy elnyomja a fájdalmat a másik fájdalom, vagy kenjem meg a homlokom rókavérrel és táncoljak égő kátrány körül, mikor a kuvik sikolt...De az is elég, ha megmondja valaki, hogy mennyi cataflamot vehetek be ~70 kilós huszonéves nem allergiás férfiként, hogy ne legyen bajom (Baj alatt szövődménnyel, vagy halállal végződő hatást értek, nem baj ha hallucinálok, hasmenésem lesz, vagy tudja Zacher, hogy milyen elviselhető hatásai lehetnek egy ilyen fájdalomcsillapításnak.)

2021. szept. 13. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén megmondom hogy ilyen esetben én k..ára nem néztem mennyit meg mit veszek be. Örültem hogy valahogy kibírtam addig amíg kihúzták...Egyébként Dorettát szoktam bevenni vagy mi a neve (apám gerinc gyógyszere) na de az k..va erős el is vette a fájdalmat egy ideig,de volt egy pont ahol már tök mindegy mennyit szedtem be volna semmit nem ér.


Igyál valami erős piát talán kicsit lezsibaszt.

2021. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Hány milligrammos a cataflam? A napi maximális dózis a 150. Tehát ha recept nélküli 25-ösöd van otthon, akkor 6, ha receptköteles 50-es, abból 3. Algopyrined nincs?
2021. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy ha túl sokat veszel be, az betehet a vesédnek. Egyébként a Flectornak és a Cataflamnak úgy tudom, ugyanaz a hatóanyaga.

Napi max 4.

Esetleg próbáld ki, hogy tegyél rá széttrancsírozott szegfűszeget. Vagy ami nekem szokott segíteni, hogy vasalóval felforrósítok (de ne égessen) egy összehajtott törülközőt, és az arcomra teszem. Amikor hűl, akkor újra.

2021. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Figyu, egyszer én is így jártam, péntek estétől hétfő délutánig tartott, akkor jutottam csak orvoshoz. 3 óránként szedtem a cataflamot, de 2,5 óra múlva már a falat kapartam. Nem lett gyógyszermérgezésem az alatt a másfél nap alatt. A fájdalmat kell ilyenkor elsődlegesen csillapítani, mert az nagyobb baj/stresszforrás, mint az, hogy "mit okoz a dupla adagban beszedett fájdalomcsillapító". És mint írtam fentebb: semmit.


A rókavért azért, ha kipróbálod, írd meg a hatását :)

2021. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem lesz húzva, a húzandók nagyjából egy hete repültek, ez csak mai fájdalom volt. Úgy látszik, hogy most több idő kellett a fájdalomcsllapítónak. A cataflam 25 a flector pedig 25 mg-os, úgy döntöttem, hogy megpróbálom átaludni a csillapító kiürülését, majd holnap fojtatom cataflan-nal, és amíg nem "üt be", addig kipróbálom ezt a szegfűszeget. Alkoholt nem innék rá, mert fogorvosnál nem szeretnék szájszaggal megjelenni, és ki is fáradnék a végére, ma meg már úgy tűnik, hogy megoldódott.
2021. szept. 13. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:
A recept nélküli 25-ös az semmi, nem véletlen, hogy erős fájdalomnál nem hat. 50 a kezdő adag, ezt naponta 3-szor beveheted, sőt, közben megnéztem a betegtájékoztatót (egyébként a tiedben is van), és 200-ig is fel lehet menni.
2021. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

A Cataflam az 50mg-os, az csak receptre van, a Cataflam Dolo az 25mg, az kapható vény nélkül. A Diclac 75mg, de az is csak receptre van, ezek mind diclofenac hatóanyagúak. A 25mg-osból elvileg 4 óránként lehet bevenni, de van ahol a 75mg-ost szedik 4 óránként, szóval 1 nap alatt semmi bajod nem lesz, ha 2-3-al többet veszel be. Inkább azt mondom én is, hogy a 200mg az amit azért, ha nem muszáj, ne lépd túl. Nekem 3 hete volt ilyen fogfájdalmam, be is dagadt az arcom, nekem is alig hatott 2 napig a 25mg, de én 3 óránként vettem be. Utána azért jobb lett.

A Flectort nem ismerem.

2021. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4: Attól, hogy neked nem volt tőle bajod, az nem garancia arra, hogy másnak sem lesz.
2021. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék, a flektor 50 mg-os
2021. szept. 13. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!