Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan, akinek egyetlen...

Létezik olyan, akinek egyetlen lyukas foga sincs? Tehát nem azért nincs, mert be van tömve, hanem egyébként sem lyukas. Ti naponta hányszor mostok fogat? Nagyon alaposan csináljátok, vagy nem annyira? Miket használtok a fogápoláshoz?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran esztek édességet?
2021. szept. 13. 20:56
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Volt barátnőm 38 éves volt, egy lyukas foga nem volt, a fogfájdalom nem is tudja mit jelent, egyik fogából tört le egyszer, de azt megcsinálták, az sem fájt neki. Ő mondjuk alig evett édességet.
2021. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Egyik fogam sem lyukas.

Reggel, este mosok fogat, illetve szájvíz. Este fog selyem.

2021. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Az összvissz szájhigieniam a napi 1x fogmosas, 3-4 percig.

Rengeteg lyukas fogam van (volt, mindig megcsinaltatom, rendszeresen jarok orvoshoz). Majdnem mindhez hozza lett mar nyúlva.

2021. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Naponta 1x mosok fogat, 3 percig kb.

1 lyukas fogam volt életemben, de az tejfog volt. Az édes dolgokat annyira nem szeretem, szóval emiatt nem kell aggódnom.

2021. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Tyjú.....apukám nagymamája ( apu is 1942- ben született) 84 évet élt és sose volt lyukas foga. Apu mindig dicsekedett ezzel.
2021. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
75%
Nem sűrűn mostam fogat életemben, édességet is elég sokat ettem de nagyjából 3 évvel ezelőttig nem volt 1 lyukas fogam sem. Volt amelyik fajt, es faj meg most is ha olyan dologra harapok rá, de a fogorvos is mondta hogy nincs lyuk, tehát mástól van. Most van egy lyuk az egyik első fogamon, de az is szemből lett rajta sajnos. Szerintem ez is emberfüggő. Van aki egész életében mossa a fogát, és az összes tönkremegy, és van olyan mint én aki alig mossa a fogát, és szinte semmi baja.
2021. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
29 éves vagyok és nincs lyukas fogam. De pl. a fogszabival meg a bölcsességfogakkal szenvedtem én is. Napi 2-3x mosok fogat, jó fogkrém, szájvíz, szájzuhany, fogselyem. Én sem nagyon eszem édességet, inni csak vizet szoktam + reggel egy kávé. De szerintem biztos genetika is, bár szüleimnek és tesómnak sok tömött foga van.
2021. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

A papám 60 elmúlt mikor megkapta az első és eddigi utolsó tömését, most 76.

Édességet minden nap eszik.

2021. szept. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Nagyanyam is 60 evesen ment eloszor fogorvoshoz.

Nulla szajhigienia, de nulla lyukas fog is. Aztan 70 felett elkezdtek elromlani, de az elso 60 evben fogmosas nelkul sem volt baja a fogainak.

Etkezes, es nagyreszt genetika. En azt orokoltem, hogy hiaba mosom, tonkremegy. 25 evesen a fogaim 70%a tomve van.

2021. szept. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Nekem most lett egyetlen lyukas fogam 28 évesen.


Napi két standard fogmosás és ennyi.


Kávézom, kólázom (bár az cukormentes), dohányoztam, édességet mondjuk nem sokat ettem sosem.

2021. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!