Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggel szoktatok fogat mosni?...

Reggel szoktatok fogat mosni? Nagy baj, ha valaki csak lefekvés előtt mos fogat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Igen, baj, ínygyulladást kapsz, és elveszted a fogaidat.
2021. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval reggel büdös szájjal mész dolgozni, és büdös szájjal csinálod végig a napot, az nem zavar, hogy a kollégáid ezért undorodnak tőled?
2021. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom, nem szerencsés, de reggeli után közvetlenül nem ajánlott a fogmosás, de én nem tudok 20 percet várni sajnos.
2021. szept. 14. 13:59
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Inkább reggeli, mint fogmosás nélkül megyek dolgozni... amúgy szerintem kevésbé egészségtelen közvetlenül reggeli után mosni, mint nem mosni...

Én egyébként reggeli előtt mosok fogat. Csak mint lehetséges megoldás.

2021. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ne várd mmeg a 20 percet, vagy mosd meg előtte utána meg használj szájvizet
2021. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Hülyeség, nyugodtan lehet reggeli után mosni.

Közvetlen kávé, cola, narancslé, tea vagy egyéb savas cuccok utan nem ajánlják, de igazából mindegy.

Ha ennyire rá vagy parazva, moss fogat reggeli előtt.

2021. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

A valóság az, hogy éves után fél óráig nem ajanlott a fogmosás, nem csak a 6os által említett esetekben.

A lényeg ugyanis az, hogy ha valamilyen szénhidráttartalmú dolog kerül a szájba, akkor az elkezd lebomlani savakká. Ezek a savak a szájüreg ph értékét elmozdítják, és 5,5 alatt elkezdődik a zománc ásványi anyagainak kioldódása (ha savas eteleket italokat fogyasztunk, ugyanez történik). Ilyenkor úgymond 'puhább' a felszín, ezt a reteget a fogkefével ledörgölhetjük, amit értelemszerűen ha túl sokszor megteszünk, károk következményekkel jár. Fél óra alatt azonban a ph normalizálódik, az ionok visszaoldódnak a zomancba es minden rendben.


Eppen ezért 2 opció javasolt:

Vagy reggeli előtt mosson fogat a páciens, vagy reggeli után legalább fél órával (amit, ha van rá lehetőség, akár a munkahelyeden is megejthetsz).

2021. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Reggeli előtt nem rossz, de ha például valakinek fogszabályozója van, akkor reggeli után kéne.
2021. szept. 14. 18:30
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval fogszabalyzód van, de attol félsz hogy a fogkefe teszi tönkre a fogzomancodat? :))
2021. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen helyen dolgozol, de mindenhol van mosdó. Én itthon megmosom a fogam, majd reggelizek az irodában és kávé, majd ez után kb fél órával 10 körül újra mosom, mert utálom a kávés ízt. Szóval szerintem a munkahelyen praktikus tartani fogkefét…

Amúgy nekem ettől függetlenül nagyon rosszak a fogaim, hiába mosom egyfolytában, már a harmadik implant.. 😂😂 nagyrészt inkább genetika, de a higiéniához hozzátartozik, inkább mosd, ha emerekkel találkozol.

2021. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!