Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog felső...

Alsó bölcsességfog felső bölcsességfog eltávolítás különbségek? Be vagyok parázva teljesen.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már volt 2 felső bölcsességfog műtétem illetve egy sima felső fog műtéti eltavolítása.

1 hónapja elmentem hogy kiműtsék az alsó bölcsesség fogam is mert sajnos az is iny alá tört es szuvas is rendesen. De.. A fogam valamilyen oknál fogva nem tudták érzésteleníteni. A maximális lidokain se zsibbasztott el. Igy nem kezdtek hozzá mert az egy kínzás lett volna hanem kaptam uj időpontot. Hallottam már olyat hogy nehezebb zsibbasztani alul mert sűrűbb a csont, de rettegek ezek után újra elmenni. Mi lesz ha újra nem sikerül? A csont sűrűségre azért nem gyanakodom, mert előtte volt egy gyökérkezelésem, szintén alul csak a masik oldalon, es ott rögtön zsibbadtam rendesen. A doki szúrhatot rosszul vagy én vagyok ilyen szerencsétlen? Próbálkozzak más orvosnál? Vagy merjek újra ide visszamenni? Sajnos fajdogal a fogam egyre többször igy sokáig nem szeretném hordozni de persze érzéstelenítés nélkül kiműttetni sem ☹️

Valakinek volt mar hasonló tapasztalata? A felső ket bölcsesség fognál semmit nem éreztem fájdalmat. Az alsó is ugyanolyan érzés kellene legyen? Vagy az az erősebb csont miatt rosszabb?



2021. szept. 14. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Hát én nem tudom hogy neked

milyen lessz de nekem nagyon alacsony a fájdalom

küszöböm és nem hatott a zsibbadzto se és rohadtul fájt.

És ami a legérdekesebb hogy az injekció is borzalmas volt.

Utána pedig azóta sose kerek injekciót ezért még borzalmasabban fáj.

2021. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen jó tapasztalataim voltak (mind a négyet kiszedték).


Nem tudom miért nem sikerült nálad az érzéstelenítés, én még adnék a dokinak még egy esélyt. Nem hiszem, hogy ez mindig előfordul nála.

2021. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát már többszörösen nem hatott és nem volt begyulladva se a fogam se a foginnyem így inkább nem kérek.
2021. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nem hatott az érzéstelenítő. Nekem teljesen elzsibbadt, és a beavatkozásból szinte semmit nem éreztem, nem volt fájdalmas.
2021. szept. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én viszont úgy vagyok vele hogy borzalmasan fáj de azért mert nem kérem a zsibbaaztot mert nekem nem hat és akkor ne fájjon az ahogy beadja ha nem hat. Szóval minden kezelés során orditok fájdalmában.
2021. szept. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Nem tudom mi lehetett az oka, 4 fognál teljesen jól hatott eddig. Hat en érzéstelenítő nélkül biztos hozzá se mernek kezdeni, igaz az orvos is azt mobdta nem kínoznak senkit.
2021. szept. 15. 06:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező bátorság nem lessz gond. Hatni fog és nem fogsz érezni semmit.


"igaz az orvos is azt mobdta nem kínoznak senkit."- hát igen ők csak a jót akarják , nem akarnak senkit se kínozni.

De ha valakinek több alkalommal se hat és utána már nem kér mint pl én akkor fáj. De én inkább szenvedek borzalmas fájdalommal egy fél órát órát amennyi szükséges a beavatkozáshoz és akkor tudom hogy utána már nem fáj. Én is megyek ma is. Kitartást kérdező nem lessz semmi baj,nem fogsz érezni. semmit.

2021. szept. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Viszont utolsó, neked semmilyen kezeleskor nem használ? Van valami oka, vagyis tudod miért nem?
2021. szept. 15. 08:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért nem hat.

És már próbáltuk azt is hogy három négy adagot is beadott de nem hatott .

Úgyhogy ha nem hat hat jobb be sem adni.

Az olyan mint a pazarlás.



De ne aggódj nálad ne lesz gond ha eddig hatott ezután is fog.

Mikor mész.

2021. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
1 het mulva, addig biztos ami biztos alapon be kell szednem egy doboz antibiotikumot, de azt mondták nem indokolt mert nagyon minimalis gyulladás látható csak.
2021. szept. 15. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!