Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 vagyok és ma huzták ki az...

14 vagyok és ma huzták ki az egyik hátsó fogamat lent. Asszem hogy bölcsességfog. Nem vagyok benne biztos, de lehet hogy tejfog volt. Mert már 2é volt törve. Amugy mind a 2 hátső fogam rossz. Azt honnan tudom hogy tejfog-e?

Figyelt kérdés

és ha nem tejfog lesz helyette új?

és ha nem akkor mit lehet tenni vele?tanácstalan vok! SOS


2010. aug. 31. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha tejfog volt, akkor nem volt gyökere.

Ha maradandót húztak, nem nő helyette új, akkor pótlást kell csináltatni.

2010. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

14évesen már nincs tejfogad.

és nem nő helyette új, mert nem vagyunk gyíkok.

2010. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia! Tejfog általában csak gyerekkorban van. A bölcsességfog nő ki utoljára, általában 20 éves kor után. A hátsó fogakat őrlőfognak hívják. Előrébb van a kisőrlő, utána pedig a nagyőrlő fogak.

nem tudom, hány éves vagy, hullott-e már ki arról a helyről tejfogad. Ha igen, akkor ez már maradandó fog volt. Ahelyett pedig már nem nő másik.

szóval: először van a tejfog a kicsiknek. Utána az kiesik, jön a maradandó fog. A négy bölcsességfog pedig utoljára nő ki, de általában azt ki is kell húzni romlás miatt.

Ha rosszak a fogaid, talán még be lehet tömetni. érdemes vigyázni rá, mert nem nő másik, mint a cápának. Utána csak a "bolti fog" marad!

2010. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A nagyörlök pedig nem cserélődnek sajnos.
2010. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az utolsó írta. A hátsó nagyőrlőknek nincs tejfog megfelelőjük, ezért van csak 20 tejfoga az embernek, és bölcsességfogak nélkül 28 csontfog.

Pótoltatnod kell majd valószínűleg.

2010. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szelavi: de-de még mindig van 1 tejfogam. sőt az egyik barátnőmnek,aki 22 éves,még mindig van tejfoga.

mindenkinél máshogy alakul.

2010. aug. 31. 20:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Az szerintem kizárt, hogy valakinek 22 évesen tejfoga legyen.
2010. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én 17 éves vagyok és még 4 tejfogam van. Szóval olyan baromságot ne mondjatok neki hogy 14 évesen nem lehet tejfoga...
2010. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Most írta, hogy hátsót húzták. Ott nincs tejfog, rögtön a maradandó jön, nem tudom mit nem lehet ezen nem érteni.
2010. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lehet tejfoga csírahiány vagy impaktál/retineált fog miatt, de az nem a leghátsó foga, mivel mint már előttem kb. 3-an leírták, a két nagyőrlőfog nem tejfogat vált, hanem az utolsó tejfog mögött nő ki (ami a maradandó fogazatban a második kisőrlő/vagy 5-ös fog).


Szóval innen tudod, hogy csontfogadat húzták, és mivel nem tejfog, nem lesz helyette új. Pótoltatnod kell, amivel harapási rendellenességek sorát előzheted meg.

2010. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!