Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona alá beszorul az étel....

Korona alá beszorul az étel. Normális?

Figyelt kérdés
Tehát 1 db fogpótlásom van, leghátul. Eddig azt hittem normális, hogy beszorul az étel alá, de mostmár szokott vérezni is fogmosásnál. Cseréltessem le? A régi tb-s fogorvosomhoz nem szívesen mennék vissza, csakis magánba.
2021. szept. 19. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogselymezi vagy superflossozni szoktál?
2021. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Korona alá nem tud beszorulni étel, max, ha kilazult, vagy rosszul volt megcsinálva.
2021. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is írja, Superflosst kell használni. A hidakat gyakran szándékosan alámoshatóvá készítik a jobb tisztíthatóság miatt.
2021. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Elnézést, hidakról beszéltem. Ha korona ALÁ szorul be, az valóban nem jelent jót. Ha a koronás fog és a szomszédos fog KÖZÉ szorul be étel, akkor pedig fogselymezni kell.


De érdemes megmutatni egy fogorvosnak, elképzelhető, hogy tényleg cserére szorul.

2021. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A korona és az íny között van egy pici sáv a tükörből nézve, a szájüregem felől, ahová beragad. Ott nem tudnék fogselymezni. Valamint rágózáskor is éreztem már 1x, hogy mintha a rágó elkezdte volna húzni magával a pótlást.
2021. szept. 20. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!