Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Juniusban lett elkezdve a...

Juniusban lett elkezdve a gyökérkezelés egy fogamban. Azota hetente ujjabb adag idegölőt tesznek bele… ennek van igy ertelme? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Juniusban lett elkezdve a gyökérkezelés egy fogamban. Azota hetente ujjabb adag idegölőt tesznek bele. 2idegölő utan egy hetig nyitva hagyjak a fogam. Most kaptam hetőn ujjabb idegölőt, végre amikor a gyökércsatornákat mosták át, akkor csak egy csatorna átmosása fájt. Viszont 2napja megőrülök olyan szinten fàj ez a fogam. Volt valaki közületek akinek igy elhúzódott egy gyökérkezelés? Ilyen esetben meddig lehet ezt csinálni? Vagy ki kell majd húzni esetleg?
2021. szept. 21. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell húzni.
2021. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban elég hosszú ideje kezelnek már téged, viszont ha ez kell ahhoz hogy sok évig megmaradjon a fog, akkor ki lehet éppen bírni.

Nekem 1 hónapja volt gyökérkezelés, 3 alkalmat vett igénybe, és ahhoz képest hogy már a második tisztítás után sem fájt, nagyon remélem hogy hónapok múlva vagy 1 év után nem gyullad be, ugyanis egy másik fogam így ment rá, vélhetően nem fordított rá kell időt, kétszer elvégezte a gyógyszeres csíkozást, és tömte is befelé, 1 év múlva meg óráról órára jobban fájt, és én kértem hogy húzza akkor ki.

2021. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt inkább orvostól kellene megkérdezni, egy másiktól akár, hogy mit javasol. Gyökérkezelt fog is lehet érzékeny még hetekig is, ha már be is van tömve akkor is.
2021. szept. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat szenvedtek egy fogammal. Betette az idegölőt, rá az ideiglenest, de másnap vagy két nap múlva annyira fájt, hogy újra át kellett mosatni, nyitva hagyni pár napra majd újra az egész. Majndem másfél hónapot szerencsétlenkedtem vele. De a végére sikerült és azóta eltelt 2 év. Remélem még pár évtizedet kibír majd... Neked többször röntgenezte, lelkiismeretes volt (persze fizettem, de megérte nekem). Viszont sok helyen olvastam, hogy nem is szabadna nyitva hagyni, de hát ez van... Kitartást!
2021. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 fogamat gyökérkezeltek, mindegyik esetben más volt. Szerintem ez a legutóbbi sikerült igazán, nekem is több ülésben, de nagyon alaposan feltágította es kifertőtlenítette a gyökércsatornákat, így a végleges gyökértömés után már tényleg semmi panaszom nem volt vele. A korábbi 2 gyökérkezelt fogam időről időre megfájdult, egyiket ki is kellett húzni. A 3. még megvan, most épp panasz mentes, de rá fogok nézetni szülés után. Amúgy mindegyiket más-más fogorvos gyökérkezelte.
2021. okt. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!