Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a félelmemet a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Alapvetően mindig is féltem a fogorvostól. Soha nem kértem még érzéstelenítőt, mert rettegek a tűtől és valójában itt ezzel van a probléma.

Volt három fogam hátul, amikben az amalgán tömést cserélték ki. Borzalmasan fájt, de csak azért sem vállaltam be az érzéstelenítőt.

Mindegyik fogamat más-más időpontban kezelték. A negyedik alkalommal mindenképp kellett volna kapnom, el is mentem, de ahogy tudatosult bennem, hogy injekciót kapok, bepánikoltam és új időpontot kértem. Nem mentem el betegség miatt a következő alkalommal, majd egyszerűen csak megjelenni sem mertem már.

Holnap megyek, fogszabályzó miatt muszáj, de rettegek.

17/L



2021. szept. 22. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Egész nyáron mentem fogorvoshoz 30alkalommal,most is épp fáj a fogam,de most ínygyulladástól. Megcsináltattam a fogaim,végre mosolyoghatok :). Alapból nem kérek érzéstelenítőt,nem félek a tűtől,nekem nem fáj amikor fúrja az alsó fogakat(felső jobban fáj). Viszont neked ajánlom az érzéstelenítőt,mivel ahogy leírtad nagyon fájt neked,nem hosszú beavatkozások ezek nekem mivel nem kérek érzéstelenítőt 5-9perc kb. 16/F
2021. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Te jo eg kerdezo, hat mit csinalsz te magaddal? Az injekcio annyira semmi, oke, nem hazudok, gyokerkezelesnel azert ereztem, foleg, mert kettot kaptam, de egy sima tomesnel ha beadjak az injekciot, az szunyogcsipes se kb.

En is rettegek egyebkent, sokszor ajultam is mar el fogorvosnal,de egyszeruen ha muszaj menni, akkor muszaj. Na meg akkor is kell menni, ha nem faj semmi, legalabb egy fogkovet leszedetni fel-egy evente.

Valaki nem tud elkiserni? Hatha az segitene. A varoterembe nem mehet be veled, de legalabb biztosan odaernel es nem gondolnad meg magad az uton :D

2021. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Az érzéstelenítő kb semmi.

De komolyan.Van hogy úgy eltalálja hogy meg sem érzed.Ha a fúrást bírtad anélkül, akkor nem is értem mitől tartasz?

2021. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérsz érzéstelenítőt, hátrahajtod a fejed, becsukod a szemed és arra gondolsz, hogy nemsokára olyan mosolyod lesz mint egy fogkrém reklámban. Mire a gondolat végére érsz már zsibbad is a szád és kezdhetik a kezelést. A párom 30 évesen is rettegett a fogorvostól és inkább szenvedett havonta (majd már szinte hetente) a fogfájástól. Aztán meguntam, elkisértem, kivették a fogát. A következő kezelésre (3-at tömtek neki) már egyedül ment el, mert rájött, hogy a fogorvos nem ördögtől való. A tűvel döfködést senki sem szereti, de ahhoz, hogy szép legyen a mosolyod és nem olyan "Mónika show-s" muszáj kibírni azt a pár alkalmat.
2021. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem kell tole felni, ha nem gennyes a fogad az erzertstelenito utan meg sem erzed a foghuzast, a lidokain spray utan meg sem erzed az injekciot .
2021. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 23. 09:23
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Jó ég, az érzéstelenítő nélküli fogfúrás 100x fájdalmasabb, mint az a hajszálvékony tűvel beadott szuri. Jó bírod a fájdalmat, nem vagy semmi! :D

Nem fáj a fogínybe adott szuri, de ha gondolod beveszel a kezelés előtt min. félórával egy fájdalomcsillapítót és garantáltan nem fog fájni semmi.

Meg a másik, ne nézd, hogy épp mit csinál a fogorvos, úgy jobb. Én is amint beleülök a székbe, vagy becsukom a szemem, vagy nézem a mennyezetet, csak azt ne lássam mivel nyúl a számba. :)

2021. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem érzem amikor fúrják érzéstelenítő nélkül is,és nincs gyökérkezelve a fog,elhalva.
2021. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta, újra érzéstelenítő nélkül, de egyszer túl kell lennem rajta!
2021. szept. 24. 01:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, van amelyik fogorvos még a szuri előtt bekeni érzéstelenítővel, akkor garantáltan nem érzel semmit! Biztosan bekeni, ha kéred. Hajrá! :)
2021. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!