Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkőeltávolítás hogyan...

A fogkőeltávolítás hogyan zajlik körzeti fogorvosnál?

Figyelt kérdés
A kérdésem az akar lenni, hogy ultrahangos fogkőeltávolítást végez már a körzeti is vagy az csak magánban van és itt a kaparós módszer van e még? Illetve ha szükséges ilyenkor lehet e érzésteleníteni?

2021. okt. 1. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaparósra emlékszem, de eddig azt hittem, csak én éreztem annak. Tényleg kaparták?

Nekem kentek az ínyemre anno érzéstelenítő zselét vagy ha nem volt elég, injekciót is kaptam.

2021. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Körzetinél voltam kb. 1 éve hasonló problémával, akkor nekem ultrahangos módszerrel csináltak. (Hajdú-Bihar megye)
2021. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az lemaradt hogy alapból nem akart érzéstelenítést használni, de kérésre jött a kis fújókás érzéstelenítő.
2021. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nagy valószínűséggel már ultrahangos és ha fáj akkor vagy így vagy úgy de megoldják. Köszi a válaszokat.
2021. okt. 1. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ultrahangos leszedés is fájdalmas?

Én is gondolkodom ilyesmin.

2021. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Ez engem is érdekelne, meert ha a körzetinél is modern módon történne, akkor inkább oda mennék. Kétszer voltam amúgy, a saját dokim uh -os eszközzel lekapta ugyan a fogkövwet, de nem volt géles polírozás. Nem is éreztem utána szépnek a fogaimat. A második alkalommal is szakrendelő volt, de másik orvos volt pont benn, ott az sszisztens gyakorlatilag mentolos géllel polírozott is, nagyon szépek lettek a fogaim, tejesen magánellátás szintű volt. Meglepődtem, hogy nem egységes, de az orvos elmondta, csak simán lekaparás nem elég, simítani is kellett volna a fogfelszínt, ami nekem az elsőnél kimaradt, s csúnyává is vált hamar. Most ezek után még nem mertem a körzetimhez menni, ki tudja hogyan csinálja épp.
2021. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!