Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ebben az esetben hogy húzzák...

Ebben az esetben hogy húzzák ki vagy távolítják el a fogamat?

Figyelt kérdés
A bölcsesség fogamról van szó ami csak félig nőtt ki függölegesen amig a maradék éppen csak kinőtt az ínyből. Ilyenkor kell az altatásos módszer vagy hogy szedik ki?

2021. okt. 4. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Altatás nélkül iss ki tudják szedni. Nem fog fájni.
2021. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy szedi ki?Ugyanúgy mint egy normális fogat csak ezzel több a gond vagy hogy megy ez?
2021. okt. 4. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy szedték ki, hogy felvágták az ínyt, lefúrtak, kivették a fogat, aztán összevarrták. Nem fájt, de miután kiment az érzéstelenítő utána már igen és nagyon beadagadt az arcom. Antibiotikumot kellett szednem műtét után és 1 hét múlva volt a varratszedés.
2021. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szájsebészetre elküld a sima mezei fogorvos és ott kiműtik. Altatni nem fognak, max kérésre egy magánklinikán 80+e Ft/óra áron.
2021. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
#2: Mint egy normális fogat, aminek bent maradt a gyökere. Kicsit macerásabb, mert hátul van és gyakran nagyobb a gyökere, de egy szájsebésznek vagy tapasztalt fogorvosnak semmiség.
2021. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez altatni, feltalálták a helyi érzéstelenítést. A szájsebésznek ez rutinfeladat, naponta több ilyet csinál. Az enyém 10 perc volt.
2021. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy volt nekem is, tavasszal műtötték. Először fogorvos beutalt a panorámaröntgenre + szájsebészhez, és a röntgen után kértem a szájsebészhez időpontot. Ne várd meg míg begyullad, mert nekem a röntgenre 2 hetet kellett várni, a szájsebészetre pedig 1 hónapot - szerencsére nem voltam begyulladva meg semmi, de elég volt így is kivárni. (Debrecenben, persze lehet neked kevesebbet kell majd várni)

A dokim egy velem egyidős srác volt (26 éves), szóval kicsit megijedtem, de nagyon profi volt az asszisztenssel együtt. Minden tb-re volt, mégis kedvesek és figyelmesek voltak, ami meglepett.

A doki elmondta, hogy kb mi lesz: vésés, vágás, fúrás, stb és alá kellett írni egy beleegyező nyilatkozatot vagy mit. Ezután szuri és ki a váróba 20 percre.

A vágást és egyebet nem is éreztem, de mikor lazítgatta kifele, akkor az hasított, fájt, ezért kértem második szurit, amitől még a szemem is elzsibbadt. Ennek ellenére azért éreztem elég sokat, alig vártam hogy túl legyek már rajta - pedig nem volt gyulladva meg semmi. 45 perc volt összvisz - persze kis szünetekkel. Az állkapocscsontom összenőtt a foggal és az tartotta sajnos, ezért volt ennyire nyőgvenyelős, csak több darabban tudta kiszedni. Úgy a végét már nem is éreztem, még azt sem, hogy kiveszik, csak előtte a közepe volt elég kínzás (majdnem elájultam, ami még soha nem történt velem,plusz remegtem mint a kocsonya). Mikor sikerült, megdicsértek, ami jól esett, megköszöntem, bevarrtak, ami már egyáltalán nem fájt, tett be egy gézt, amit harapni kellett és kaptam egy lapot, amin a tennivalók/szabályok vannak(ne öblögess, ne fogyassz tejterméket pár napig, ne hajolgass, emeld a párnádat este stb) és mehettem is.

A gézt otthon kidobtam, és jegeltem az arcomat, ami kicsit feldagadt, plusz az állkapcsom tiszta zöld, sárga volt úgy 2 hétig. Első nap csak 2 algopyrint, másnap 3, harmadik nap csak egy kellett, a többi nap már csak kellemetlen volt, meg persze antibiotikum (amiről persze kiderült, hogy allergiás vagyok rá(penicilin), tiszta kiütés lettem xD mókás volt ez így minden egyszerre). 1. és 2. nap zöldséglevest ettem összenyomkodva rágás nélkül, 3.nap lassan tudtam krumplipürét virslivel és kenyeret is enni. Utána lassan de biztosan tudam enni mindent (persze semmi rágós/kemény, nehéz kaját). 1 hét múlva varratszedés volt, ami csak picit volt kellemetlen. Ezután a lyuk pár hétig zavart nagyon, még azért vigyáztam rá, de olyan 5 hónap múlva már semmi jele nem volt.

Ezt nem azért írom, hogy elrettenj, csak hogy ne lepődj meg, ha mégis lesz fájdalom annak ellenére, hogy mindenki azt mondja, hogy nem fáj. Én is úgy indultam neki, hogy huu meglesz 5 perc alatt, nem fog fájni stb - ehelyett az történt, ami...

De hátha neked nem lesz ilyen balsorsod mint nekem :) Sok szerencsét!

Az tuti, hogy a gyulladást ne várd meg, mert láttam volt oszt.társamat, hogy hetekig szenvedett (időpont miatt is, plusz a gyulladást le kellett húzni antibiotikummal), gyógyszerezte magát, vezetni nem tudott és még lázas is volt, meg akkorára felvolt dagadva az arca, hogy nevetni nem tudott :/ Na neki mégse fájt a műtét, csak előtte szenvedett másfél hónapig... Szóval inkább 45 perc fájdalom mint másfél hónap szenvedés és kiesés az életből.

Bocsi, hosszú lett, de én örültem volna, ha így leírja valaki nekem annó, és akkor nem lett volna meglepi a műtétem.

2021. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha kinőtt rendesen, nem kell műtét.

Simán fogoval ki fogjak huzni, perssze elotte adni fognak érzéstelenítőt

2021. okt. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!