Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hol találok Magyarországon...

Hol találok Magyarországon olyat, ahol sok év után végre kivennék a bölcsességfogamat az íny alól?

Figyelt kérdés

4 fogorvosnál voltam az elmúlt években vele, köztük egy magán szajsebészeten, ahol közölték nem látják, nincsen (persze, mert az íny alatt van), nincs mit kivenni. Körzeti szintúgy, a magánfogorvosom szerint ki fog férni. Akihez előtte jártam szerinte is. Sima szájsebészetre beutaló kellene. Vidéken csak ennyi lehetőség van. Meg ezek után félek, máshol is hülyének néznek...


A baj csak az, hogy ki nem nő, de elől nagyon durván összenyomta, rendszeresen úgy fáj, mint ha fogszabályzóval huzatnék, van, ami nagyon kifordult.


Pestre tudnék felmenni, de nem igazán van útiköltséggel együtt 100.000 forintom erre, vagy még több, ha az alsót is kell.


Komolyan, rendesen hülyének érzem magam, hogy egy nyamvadt fogat nem szednek ki, meg ennyit kell érte küzdeni. De ha kiférne is (3 év alatt nem tudott), akkor is meg lehetne szabadulni tőle, mert értelme nincs, de gondot okoz. Egy időben beletörődtem, hogy ok, de elöl összenyom mindent.


2021. okt. 12. 11:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy esetleg külföldön... Vagy nem tudom, ahol hajlandóak lennének...
2021. okt. 12. 11:06
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Röngten volt? Az az íny alatt is kimutatja. Ha azon nem látszik, akkor nincs tényleg.
2021. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp kérj időpontot szájsebészetre a háziorvostól.Mond hogy iszonyatos fájdalmaid vannak,begyulladt stb.Ott csinálnak röntgent is.Tudom milyenek az orvosok de ne hagyd magad lerázni.
2021. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Külföldön még drágább lenne.


Nem igazán értem így a leírás alapján de nem is nekem kéne érteni szerintem.

Időpontot kéne kérni egy szájsebészeten, hogy megnézzék, aztán eldöntik mit lehet kezdeni és ha nekiesnek akkor kapsz időpontot mert ez így első hallásra nem 5 perc.


Egy szájsebész nem biztos hogy mérvadó. Mármint voltál mondott valamit de neked továbbra is fáj.

Keress másikat.

Maga a műtét azért be kell férjen 100k ba. Szerintem.

Pár éve kiszedték a böcsesség fogamat, gyorsan megnéztem azóta nincs ott a doki ahol voltam.

Azt ilyen kis műtétnek írták be valami 40k környéke volt.


Szájsebészeten ami felkapott lehet hogy sokat kell várni a műtétre. Konzultációra nem.


Budapesten lehet válogatni rendesen.

2021. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"nincs mit kivenni. Körzeti szintúgy, a magánfogorvosom szerint ki fog férni. Akihez előtte jártam szerinte is.2

Most akkor van és ki fog férni, vagy nincs?

Friss panoráma röntgened van?

4-6000 Ft bármelyik diagnosztikai centerben, és magadnak meg tudod nézni akkor, hogy ott van-e.

2021. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2021. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ezek azt mondták, ki fog férni... DE több éve nő, de csak fáj és elöl tolja össze a fogaimat, nem értem, miért ne lehetne végre megszabadulni tőle.


A mi városunkban egy magán szájsebészet van, onnan elküldtek, hogy nincs bölcsességfogam, nem látja, nincs mit kivenni. Körzeti sem utalt be...


Nincsen röntgenem, először és utoljára 2013-ban volt, de hát akkor még ez sehol nem volt.


Nekem Budapest 250 km. Meg nincs is pénzem igazából, hogy ennyit ráköltsek erre. Lehet várok még, egyszerűen könyörögni kell, hogy megszabadulhassak tőle.

2021. okt. 12. 12:18
 8/24 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül nincs értelme foglalkozni az egésszel, saját magadat diagnosztizálva nem fognak kezelni.
2021. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Röntgen nélkül hogy látták hogy nincs ott semmi?

Mint a javas asszony...


Értem én hogy 250km de akkor keress a közelben. Más városban.

2021. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ok, akkor magamat diagnosztizálom, érzem, hogy ott van, meg nyomja össze elöl, fáj is a helye, másik oldalt rendesen ki nőtt, nagy ész kell hozzá... Nem értem, miért nem lehetne kivenni, bölcsességfogra amúgy sincs nagy szükség. Ami kinőtt is, full lyukasan...


Semelyik nem kért röntgent. Egy ideig bele is törődtem, hogy akkor így van.


Belenézett a számba, meg megpiszkálta a helyét.

2021. okt. 12. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!