Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati kezelések után...

Fogászati kezelések után normális túlzott nyáladzás?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy mióta egy orvoshoz járok azóta minden kezelésnél nagyon sok nyál termelődik nálam. Szinte úgy hogy mikor kiküld vagy elküld valahova akkor mikor várakozok szinte érzem, hogy már habzik a szám és köpnöm kell megint és utána ismét. Kicsit zavaró, mert kint néha zsepibe kell köpnöm mert lenyelni nem merem mert még érzem a folyadékot néha amivel kezelnek. Megemlítsem ezt az orvosnak vagy ez normális? Korábban nem tapasztaltam ilyet emlékeim szerint. Mikor hazaérek, akkor már elmúlik.

2021. okt. 14. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem igen, lehet hogy ez már egy Pavlovi reflex :))
2021. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont még mindig érzem a kezelőanyagot ahogy így néha a nyelvemmel oda érintek, és olyankor kezd néha termelődni, lehet az anyag miatt van?
2021. okt. 14. 18:25
 3/4 A kérdező kommentje:

Baj amúgy ha még érzem ezt a fura anyagot így fogászat után itthon is?

Gyökérkezelés volt vagy mi.

2021. okt. 14. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valami irritálja a nyálkahártyát, akkor természetes hogy nyál termelődik. Ez lehet akár csak attól is hogy a fogorvos a szádban matat, elhúzza a nyelvedet stb. Gyökérkezeléskor sokféle anyagot használnak, aminek az ízére szintén beindulhat a nyáltermelés, ez teljesen normális. Ha zavar még az íze, öblögess vízzel.
2021. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!