Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után szabadna...

Gyökérkezelés után szabadna fájnia a fognak még?

Figyelt kérdés
Aznap nem igazán éreztem fájdalmat inkább utána és nem pont a fognál hanem alatta az íny résznél. Lehet, mert megbirizgálták és most azért fáj vagy valami nem jó?

2021. okt. 16. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Normalis, ha faj.Nekem az elso kezeles utan 3 napig nagyon durvan fajt (de fajdalomcsillapitora elmult, viszont amint kiment a hatasa, rogton vettem be a kovetkezot, nem birtam nelkule).

Viszont utana ez megszunt es vegul sikeres lett a gyokerkezeles.

2021. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fájhat, érzékeny is lesz még hetekig is akár.
2021. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Beszedtem egy algoflex forte dolot és már sokkal jobb, ritkán szokott hatni de most nagyon hatott.
2021. okt. 16. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fájt utána, nem kicsit. Ez attól van, hogy a gyökereket cseszteti azokkal a tűszerű műszerekkel és emiatt átmenetileg bedurran a gyökeret körülvevő érzékeny csonthártya. HA sikeres a kezelés, a fájdalom szépen fokozatosan megszűnik majd.
2021. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi az infót! :)

remélem sikeres, mert ez a fogam volt az ami miatt szenvedtem nagyon..jó lenne ha nem fájna többet. más fog fájdalma eltörtül e mellett. úgy mennyi idő nagyjából mire megszűnik? hetek kérdése?

2021. okt. 16. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mennyire volt előrehaladott a gyulladás a fog gyökércsúcsán és hogy tökéletesen sikerült-e feltárnia/kipucolnia az összes gyökércsatornát. Nekem 3 fogamat gyökérkezelték, az elsőt úgy 12 éve. Ott nagyon sokáig fájdogált, röntgen nem mutatott semmit. Aztán most nyáron egy CT azt mutatta, hogy valószínűleg annak idején nem lett feltárva sajnos egy nehezen észrevehető gyökércsatorna. Majd ezzel szülés után foglalkozom, most babát várok, ezzel most épp nincs panaszom. A második gyökérkezelésnél is sokáig fájt, aztán elmúlt a fájdalom, de halványan mindig vissza visszatért. Végül évekkel később kegyetlenül bedurrant, azt ki is húzták. A harmadik volt szerintem a tuti sikeres, ezt egy tényleg nagyon alapos doki csinálta. Pár alkalommal elég volt ahhoz, hogy tökéletesen le tudja tömni a gyökereket, és hamar szűnt a fájdalom is. Szerintem ezzel már nem is lesz gondom.
2021. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Flector port kerj a haziorvostol, az hat.
2021. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!