Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a sorrendje a fogak rendbet...

Mi a sorrendje a fogak rendbetételének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Voltam ma fogorvosnál, tömött be egyet. Kaptam következő időpontot is, de nem mondta, hogy akkor mi következik. Szerintetek, ha rendbe szeretném tenni őket, akkor mik lesznek a következő lépések? Hogyan haladnak sorban? Mi jöhet a tömés után?



2021. okt. 18. 18:33
 1/5 anonim válasza:

Szia! Lehet ideiglenes/gyógyszeres tömést kaptál, ilyenkor a második alkalommal általában kicserélik állandó tömésre. Valószínűleg megvizsgálja majd az orvos a többi fogadat is és jelezni fogja, ha van még probléma. Ha nincs több lyukas fogad, de van ami várhatóan ki fog lyukadni, azt barázdazárja, hogy ne tudjanak szuvasodni.


Elképzelhető, hogy javasol majd fogszabályzót is (ha pl. azért lyukadt ki a fogad, mert túl szorosan állnak és nehéz őket tisztítani). Kb ennyit tudok elképzelni, de ez nyilván mindenkinél nagyon egyéni és biztosan tájékoztatni fog időben a doki a lehetőségeidről. Szerintem ne aggódj rajta! :)

2021. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy milyen problémáid vannak, mit kell rendbetenni, ez mindenkinél más, a fogorvosok pedig személyre szóló kezelési tervet csinálnak.

Nekem elsőre egy fogkövezés volt, utána húztak, aztán sorban jöttek a tömések, azután csiszolás, majd a korona.

2021. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.: nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:) viszont szerintem nem ideiglenes tömés, jelezte az orvos, hogy van sajnos több rossz fogam, így azokat fogja megcsinálni a következő alkalommal véleményem szerint. Csak azért kérdeztem, mert gondolom nem húz fogat, miután már töméssel kezdte meg a “kezelést”. Köszönöm a bátorításodat is!:)

2.: köszönöm a válaszodat! :) örülök, hogy te is erőt vettél magadon, és elmentél fogdokihoz!

2021. okt. 18. 18:56
 4/5 Blue Child ***** válasza:
5%
A furulyázás, fuvolázás kifejezetten jó - állítólag - rá, mert tisztítja belülről. is.
2021. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 petraa07 ***** válasza:

Első alkalommal állapotfelmésrés zajlik ha lehet már OP rtg en és klinikai vizsgálat alapján. A sorrend általában : fogkőleszedés, húzás amit kell, tömések-gyökérkezelések, és pótlás.

Ezt felülírja ha súlyos panasz van,vagy ha van oly a fog amit sos el kell távolítani valami ok miatt.

2021. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!