Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fiatalon korona?

Fiatalon korona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van itt olyan akinek fiatalon korona kellett a fogara?

21 éves vagyok, hátul szinte az összes tömve van + 1 gyökérkezelt metsző..

Most még nem vészes, de olyan 30 éves korom körül biztos hogy meg kell csináltatnom..

Nagyon félek, már aludni se tudok miatta, hogy oké megcsinálják 30 évesen az bírja 20 évig és 50 évesen majd protkó kell mert annyira elromlanak alatta..

Van akinek volt már több fogcseréje?

Hozzáteszem mindig mostam a fogam becsületesen, járok fogorvoshoz mégis ez a helyzet.. Sajnos genetika..


2021. okt. 19. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos megesik de nagyon nem lehet vele mit kezdeni... Nekem 25 évesen csináltak egy teljes hidat a felső fogsorra ami ugye mind korona fix tehát nem kivehető! Sajnos el kell fogadjam hogy gyorsan romlottak a fogaim és nem tehettem semmit! Amúgy 40-50 éves korra már nem is gáz egy mű protko mert addigra az életed nagy része lemegy utána már úgy is csak a hanyatlás jön!
2021. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerősnek 16 éves kora óta alul-felül korona van, mivel nem fejlődtek ki rendesen a fogai, olyan,, rizsszem" fogai voltak, vagy nem is tudom. Ritka, de előfordul.
2021. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es: hát nem tudom én 40 évesen még nem akarok hanyatlani azért..

2-es: és most hány éves? Mióta bírja neki?

2021. okt. 19. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
28 éves, hogy időközben lett-e neki javítva, cserélve, azt nem tudom.
2021. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

16 évesen került a felső 2 1esekre korona, az egyik gyökérkezelve volt és egyszer reggeli közben apró darabokra tört, így nem volt választásom.

Sokáig elvoltam, aztán cisztáim lettek, azt hiszem 32 voltam mikor fentre 9 korona került úgy, hogy már lent is hiányzik 5 és plusszban fent a bal 7-8. Még csak 34 vagyok és lent attól félek megint húzás lesz :/

Rengeteget jártam mindig is fogorvoshoz, az első jelnél rohantam, de mégis ez lett...

Mondjuk anyukámnak ilyenkor már cakk-pakk kivehető fogsora volt :S

2021. okt. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!