Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után mennyi...

Gyökérkezelés után mennyi ideig fáj még az íny?

Figyelt kérdés
Elég sok kezelésen vagyok túl most és még szerintem nem rendes tömés van bent hanem próbatömés talán? De azóta néha elég intenzíven fájdogál van amikor lüktető érzés van máskor meg mintha feszítene kicsit. Néha meg bele nyilal. De ugye nem a fog fáj már hanem az íny? A fogorvos azt mondta természetes hogy fáj hisz ott meg lett munkálva és, hogy el fog múlni- De azt úgy nem mondta meddig fog fájni az a gond, hogy utána még egy bölcsességfog műtétem is hátra van ami után gondolom megint lesznek fájdalmaim vagy tüneteim mint az elsőnél. Így kettő között van ez a gyökérkezelés hogy ne legyen sok egyszerre. De nem gondoltam hogy ennyire fájdalmas. Hogy leszek túl ezeken?

2021. okt. 21. 23:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A próbatömésbe felhelyezett tű szerű dolog szúrhatja az ínyed a gyökéren keresztül. Vagy gyógytömés ami által elhal a maradék ideg a fogban.

Általában, jo esetben 1 gyökér esetén (metszőfogak) egy- másfél hónap, rágófogaknál lehet sajnos ennél sokkal több az egész procedúra


(Ha lámpázta a fogad a kék fénnyel,akkor nem próba tömés, ha nem és nyomásra érzékenyebb akkor biztosan az amit leírtam az elején)

2021. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!