Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csütörtökön kihúztak fél órás...

Csütörtökön kihúztak fél órás szenvedés után egy bal felső hátsó rágófog maradványt, utána kicsit dagadt lett az arcom, tegnap 37,7 lett a hőmérsékletem, ma reggel is duzzadt arccal ébredtem, a közérzetem sem jó. Ez normális?

Figyelt kérdés
Ma is duzzadt arccal ébredtem, a húzás helyén a seb szerintem békés, viszont nem tudom miért fájdogál még, s miért van a duzzadás.

2021. okt. 23. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy alig 2 nap telt el a foghúzás óta, teljesen normális hogy fáj még. Itt a duzzadás és a hőemelkedés a probléma. Ha hétfő reggel is fennáll ez az állapot, akkor hívd fel a fogorvosodat! Lehetséges, hogy antibiotikum kezelésre van szükséged. (Ha ma vagy holnap este rosszabbodik, akkor ügyelet.)
2021. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ma sokkal jobb, hőemelkedésem sincs. Csak nem lesz baj :)
2021. okt. 23. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben semmi gond, ez normális :) A fájdalom sajnos néha hetekig is elhúzódhat. Ha már nincs hőemelkedésed és a duzzadás sem komoly, akkor csak várni kell. Jegelted? Azt szokták ajánlani. (1#)
2021. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem jegeltem, de majd rakok rá valamit ruhába csomagolva. Csak azért aggódtam, mert nem egy fogamat húzták már, de nem duzzadt fel utána az arcom, s nem volt hőemelkedés, csak akkor, mikor gyulladt fogat húztak. Ez nem volt az... De remélem nem lesz vele gond, pont hétvégén nem hiányzik ügyeletre menni :(
2021. okt. 23. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem volt gyulladt fog, de mint írtad, "fél órás szenvedés" után húzták ki. Nekem mondta a doki, hogy ilyen komplikáltabb húzásoknál az első egy-két nap felduzzadhat az arc, és akkor jegelni kell. De ha most nincs hőemelkedésed, nem vészes a duzzanat és a fájdalom, akkor nincs gond! :) Tudom miről beszélek... Nekem múlt hét pénteken húzták ki a fogamat. Kedden is extrém módon fájt (napi 4 Cataflam), hőemelkedésem volt, ezért a doki antibiotikumot írt fel.
2021. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajjj, akkor tényleg átérzed :( Remélem már jobban vagy!!! Igazad lehet, rendesen megkínzott míg kijött az a csonk, csak az lehet a gond. Most tettem rá fagyott zöldborsót ruhába csomagolva, csak jót tesz. Köszi szépen mégegyszer a tapasztalatod, megnyugodtam, hogy nincs komoly baj! :)
2021. okt. 23. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobban vagyok, köszi! Neked kitartást! :)
2021. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!