Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart, amíg kinő az...

Meddig tart, amíg kinő az összes bölcsességfogam?

Figyelt kérdés
21 vagyok, a felső kettő már teljesen kinőtt, a bal alsón még félig rajta van az íny, a jobb alsó pedig még nem érte el a többi zápfog szintjét, de már nincs rajta íny.

2021. nov. 6. 15:28
 1/2 anonim válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akiknek soha sem nől ki a bölcsességfoguk vagy csak 1-2. Nekem 3-at kiműtöttek, mert rossz irányba nőlt és emiatt nyomta a fogsorom. Egy még megvan, de nem nőtt még semennyire sem ki.


Ismerek olyan embert is akinek egyeltalán nincs bölcsességfog csírája sem, tehát neki soha sem fog kinőlni.


Van olyan, akinek kinől valamikor az élete során és elrohad pár éven belül. (A bölcsességfog nagyon könnyen romlik)


Édesanyámnak pedig kinőtt mind a 4.


De ha tompa fájdalmat érzel a fogsorodban, akkor érdemes elmenni fogröntgent csináltatni, mert lehet hogy srégen nől és emiatt csak az oldala/teteje látszik, de a mellette lévőtōl nem fér ki. (A 3 fogamból az egyik pont ilyen volt nekem)

2021. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs tompa fájdalom.

Féltestvéremnek volt olyan hogy kinőtt neki mind a 4 de pár éven belül elrohadtak.

Apámnak, nővéremnek ki kellett műteni.

Anyámnak kinőtt mind és még mindig megvannak.

Én vigyázok a fogaimra, vigyázok a hideggel-meleggel és fogselymezek meg szájvizezek.

2021. nov. 6. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!