Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit ajánlotok ínygyulladásra?

Mit ajánlotok ínygyulladásra?

Figyelt kérdés

Ínygyulladàsom van már egy ideje. Voltam vele orvosnál, és le akart rázni annyival, hogy valami barna folyadékkal bekente az ínyemet. Mondtam neki, hogy a fogkövet leszedhetné azért...Szàjat húzgàlva leszedte. Mondta, hogy mossak fogat Paradontax fogkrémmel, meg írt Klion nevű antibiotikumot. A fogkrémet mai napig rendszeresen használom, a gyógyszert pedig az előírtak szerint beszedtem. Nos, mégsem javult sokat az ínyem. Egy ideig nem vérzett, de látszódott a gyulladás, most viszont csúnyább, mint eddig, és nagyon vérzik is. Visszamentem volna a fogàszhoz, de közben kitalálta, hogy nem hajlandó innentől ellátni, anyagi gondok miatt pedig nem tudtam eddig elmenni magán fogorvoshoz. Most kértem csak időpontot, mert most vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy valamennyit elő tudok erre teremteni. Az ínygyulladásom elég rossz, csúnya, kellemetlen. Corsodil, gingisol meg ezeken már nagyon rég túl vagyok.

Egy hét múlva kaptam időpontot. Addig mit tanácsoltok? Hogy bírjam ki? :/ Mi az ami enyhítené a tüneteket?

Fiatal vagyok egyébként, sportolok, vitaminokat szedek, és változatosan étkezem, fogalmam sincs mitől alakulhatott ez ki. :/


2021. nov. 9. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a helyzet, paradontax fogkrémet használok. Nálunk kicsit más a helyzet, magánba járok. (Rokon)

Tudod mi segített nekem?

Lehet hülyén hangzik, először én is védekeztem, de a gyulladás oka (nálam legalábbis) a helytelen fogmosás. Hiába mostam este és reggel is, ha rossz volt a technika.

Azóta, mióta megmutatta a fogorvos hogy is csináljam, hogy a gyulladás enyhüljön, rendbe jött. Már 2 nap után látható volt az eredmény!

2021. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szájvizet rendszeresen kell használni. Sokszor általános tüneteket okozó enyhe vírusfertőzés tünetei között is ott lehet az ínygyulladás.
2021. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb fogorvos a Chlorhexamed öblögetőt ajánlja.

Nagyon jó ez szájsebekre,foghúzás után.Tapasztalatból tudom.

Pár cseppet szoktam a számba tenni,majd a nyelvemmel szét kentem.

Nincs rossz íze,én drogériákban szoktam venni.DM

2021. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3, azt is próbáltam már. Nem használt. :(

1, lehet nálam is ez a probléma, nem tudom.

2021. nov. 9. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!