Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS!Mit tegyek ha vágja az...

SOS!Mit tegyek ha vágja az ínyem a fogszabályzó segédív?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Járok fogszabályzásra egy fél éve.Eddig semmi gond nem volt viszont 4 napja felkerült egy fogszabályzó segéd ív valami lépcsős hajlítással? az alsó fogsoromra.Ez egészen alul van az ínyemen.Nos a bal oldalt teljesen okés és már a fájdalom is elmúlt viszont a jobb oldal katasztrófa.Annyira belevág az ínyembe ez a segédív, hogy kellemetlen ahogy beszélek, eszek stb. és az ínyemen is látszik, hogy belevág (ott a vágásnyom és nagyon érzékeny ill. vérzik ha hozzáérek.)Már felrakáskor éreztem, hogy szúr ezért szóltam az orvosnak ő pedig lerendezte azzal, hogy ilyennek kell legyen bírjam ki.Én attól félek nagyon hogy belenő az ínyembe vagy ilyesmi.Másnak is volt ilyen gondja?Kérlek segítsetek itt pánikolok.
2021. nov. 14. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Felesleges a pánik, nem nő bele az ínyedbe. Ha pár napon belül nem enyhül a fájdalom, akkor menj vissza a fogorvoshoz.
2021. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régen adtak hozzá ilyen viasz szerű cuccot hogy azt lehet rátenni ha vág vagy nyom valahol.
2021. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen fol kell hivni az orvost. Tuti hogy nem stimmel. Nekem folul volt gyerekkent, es ez nem a ki kell birni kategoria.
2021. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem felső állkapocs hyraxom volt és úgy begyulladt a szájpadlásomon az íny, hogy alig tudták kiszedni. Semmelweisre járok, te nem tudom hova, de szerintem nyúzd az orvost mert olyan nincs, hogy ennek ilyennek kell lennie. Ha több nap múlva olyan helyen vág, ahol nem kéne, és ez fáj, zavar, akkor az nincs jó helyen.
2021. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Alig tudták kiszedni a csavart*
2021. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!