Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Első felső (frontfog) húzása...

Első felső (frontfog) húzása után rögtön kaphatunk valami ideiglenes pótlást? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Egyelőre még gyökérkezelés alatt állok, nagyon sok jóval nem kecsegtetett az orvos. Nem szuvas, mégis fáj, viszont el van színeződve, elhalt a fogam…

Röntgenezte, kifúrta gyökérkezelte. Ez tegnap volt. Sajnos eléggé fáj most is. Aludni ugyan tudtam, de nagyon kellemetlen.

Készülök arra hogy ki kell húzni.

Viszont nem lehetek fog nélkül. Pedagógus vagyok, ráadásul ének tanár.

Akinek húztak már elől, hogyan történik a fogpótlás? Implantot tetetek majd be, de az ideáli 3-6 hónappal húzás után. Addig mi lesz! Segítsetek! Pls!!



#Frontfog húzás
2021. nov. 17. 07:57
 1/5 mi a fene ***** válasza:
Keress olyan fogorvost, aki a húzás után rögtön beteszi az inplanot. A fogorvosod is ajánlhat ilyet, ezért nem sértődhet meg, hisz a betege vagy. Utána majd visszamégy hozzá, tapasztalat.
2021. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 3 vagy 4 nap után kaptam ideiglenes koronát, mondjuk több fogra
2021. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De a frissen húzott fog helyère hogy tud a doki bármit is odatenni?

Az inplantot csak gyógyulás után érdemes felrakni. Azt mondta a doki is h jobb újra nyitni, mint a gyulladt fogínybe beletenni.

2021. nov. 17. 08:57
 4/5 mi a fene ***** válasza:
A kérdezőnek, igazad van, mert az én dokim se teszi be rögtön, kell 2-3 hónap, csak beszélt róla.Akkor főleg klassz lehet amikor pl. egy óra hosszáig vesz ki egy fogat./de kiveszi / Ő se helyesli az azonnali inplantot,de pl. a "fogturistáknak" sokszor igy csinálják.Biztosan kitalál neked vmi. megnyugtató megoldást.
2021. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ma csináltatott a doki ct-t. Kizárta így az esetleges gócot vagy cisztát. A ct-n is látszott h a gyökérkezelés is hibátlanul sikerül.

Közben a fájdalom is lankadt. Rá is nézett. Nagyon rendes volt. Talán megmarad a fogam☺️

2021. nov. 17. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!