Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkorona első fogra mivel...

Fogkorona első fogra mivel jár? Lehet-e vele harapni?

Figyelt kérdés
Sajnos szuvas volt az első frontfogam fent, betömték évekkel ezelőtt. Később le is tört az a sarka, csináltak rá héjat. Azóta igazából dísznek van a fog, mert a héjjal+pótlással maximum kenyérbelet ehetek, különben letörik. Az új orvosom (régi elköltözött) említette, hogy lehetne rá csinálni koronát. Ez mivel jár? Gondolom lereszelik a fogat, viszont nem tudom, hogy a mellette lévő egészségeseket is? A korona is könnyen elmozdul, letörik? Azzal sem lehet majd harapni, csak mosolyogni? Sajnos ezeket elfelejtettem kérdezni a dokitól, mert a hátulsó 2 lyukas fogamról esett inkább szó. Hogyan lehet tisztítani egy ilyen koronás fogat? Nagyon elüt színre a többitől, műanyag-hatása van? Mivel legelső fogról van szó, nem sajnálnám a jobb minőségű dologra a pénzt. Mennyi ideig tart(hat) egy korona?

2021. nov. 19. 04:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy korona 10-15 évig kitart, de lehet, még tovább is. Csak azt a fogadat csiszolják le hozzá, amelyikre a korona megy. A színe nem fog észrevehetően elütni a többitől, egy színpalettáról ki lehet választani azt az árnyalatot, amilyen a többi fogad is. Ráragaszják a fogra, tehát nem mozdul el, nem igényel más ápolást, mint a többi fog. Harapni lehet vele, szinte mindent tudsz így enni, kivéve pár dolgot. Nekem nem ott van koronám, így csak hallomásból tudom, hogy pl főtt kukoricát nem lehet vele leharapni.
2021. nov. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Finta Violetta válasza:
100%

Szóló fog mellé nem csiszolják le a szomszédos fogat, csak ha már nagyon kicsi a csonk, vagy hiányzó fog esetén egy kis hidat tesznek fel, három fog helyén. (Két szomszédos tartó fog, és a hiányzó helyen egy pótfog.)

A korona készülhet műanyagból (akril, mint a fürdőkád) vagy porcelánból.

Eredeti egyikből sem lesz már, de a hatása nem zavaró. De a korona más anyag, ezért másképp sárgul, mint az eredeti fogak. Pár évtizedenként sokan esztétikai okból is lecseréltetik. És a hőtágulás (forró-hideg étel, ital fogyasztása) miatt a ragasztó is elengedhet egy hosszabb időszak után. Olyankor visszaragasztják a hibátlan koronát.

Ezekkel a csodákkal már nem lehet olyan bátran harapni, mint a valódi fogakkal, nem olyan élesek, de rá lehet szokni az alsó foggal harapásra, pl. almánál.

Ha jó a fogorvos, és nem éri nagy ütés a száj környékét, akkor valóban eltarthat évtizedekig.

2021. nov. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem fent a bal 1es volt gyökérkezelve, rá pár évre egy puha kifliben apró darabokra tört... A másik 1est lecsiszolták, így kaptam koronát, teljesen tökéletesek voltak minden szempontból. Aztán 12 év után sajnos sokkal több fogamra kellett, úgyhogy ezeket kicserélték - cirkont kértem, hát most úgy festek, mint a mamik akik berakják ünnepekre az 1000 éves kivehető protkójukat, ráadásul olyan tompák, mintha a kés nyelével akarnál vágni...

Szóval lehet olcsó, de észrevehetetlen és tökéletes, de marha drága szar is ami használhatatlan és ordít róla, hogy, mű.

2021. nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!