Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet csak alsó fogsorra...

Lehet csak alsó fogsorra fogszabályzót kérni? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

A felső fogsoromra is ajánlott lenne a fogszabályzó, de annak a deformitása annyira nem zavar, mint az alsóé. Kérhetném így csak az alsó fogsoromra a fogszabályzót?

Mennyibe kerülne kb.?


Köszönöm a normális válaszokat.


25/L



2021. nov. 27. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Lehet. Készüléktől függ, 200-400.000 Ft + kezelési terv 50-100.000 + havi kontrollok 10-20.000 / hó egy-két évig + sok más. Simán milló fölé lehet csúszni árban.
2021. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérni csak az egyik részére, de nem ajánlott. Azért nem, mert a harapást rosszá teheti, ha csak az alsó vagy fölső fogsor van szabályozva. Az, hogy mennyibe kerül nagyon sok mindentől függ. Kezelési tervet ha megcsináltatod, abból fog egyértelműen kiderülni.

Nekem most jelenleg kivehető sínes fogszabim van, amit 5 hónapig kell csak hordanom (résösszehúzás miatt), viszont ezt nem lehet bárkinek megtervezni, mert nagyon bonyolult problémák megoldására nem alkalmas (pl harapási rendellenességek esetében is jobb a ragasztott állandó). Nekem ez kerül havi 100 ezerbe, viszont nem kell 2-3 hetente kontrollra járni, hogy húzzanak rajta, mert előre legyártott és 2 hetente magamnak tudom cserélgetni. Összesen kb 500-550 ezerből ki fog jönni. 1 fogsorra havi 60 ezer lenne egyébként a 2 db sín.

2021. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem válaszolók is írták, az ára sok mindentől függ, ezért jobb lenne, ha elmennél konzultációra egy fogszabályozó szakorvoshoz.

Nekem is kivehető sínek vannak, mint a 2# válaszolónak. 9 hónapra kerül 500.000 Ft-ba, de ez kedvezményes ár. Normál esetben ennél jóval többe kerülne.

Nincs sok értelme csak egy állcsontra kérni, erről a szakorvos is le fog beszélni. Mindkét fogsort egymáshoz kell igazítani, mivel e nélkül idővel visszaállnak a fogak az "eredeti" helyükre.

2021. nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így akartam, de kénytelen voltam mindkét fogsoromra megcsináltatni. Függ attól, hogy milyen a deformitás szerintem, lehet kényelmetlen lesz, vagy vissza fogja nyomni idővel az eredeti állapotára.
2021. nov. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok orvos úgyis azt fogja mondani, hogy muszáj mind2...
2021. nov. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!