Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak a tejfogammal?

Mit csináljak a tejfogammal?

Figyelt kérdés

Nagyon nevetségesen hangzik amit írni fogok, de számomra meg trauma.

35 éves nő vagyok és még van egy tejfogam. Pár éve voltam fogorvosnál röntgenen másik fog miatt. Akkor derült ki. Még épp volt. Azóta eltelt pár év és már ott tartok, hogy le van törve a fele. Nem fáj, mert tejfog, de teljesen ki vagyok készülve.

2-3 éve az egyik fogamat kellett kihúzni és bele törte a fogorvos. Úgy kerültem szájsebészetre. Azokat a hangokat mai napig hallom, hogy recseget, ropogott, mikor kiszedték a maradék fogat :(

Azóta iszonyatosan félek a fogorvostól. Pedig azóta már voltam 1x (bár maszeknál+1 frontin), ketté is kellett vágni a fogam, semmit nem éreztem, de mégis nagyon nagyon félek.

Nem tudom mit csináljak most ezzel. Be beszélem magamnak, hogy fáj, pedig nem. Arra várok, hogy majd magától kiesik, mert már a fele le van törve. Annyira nem feltünő, szóval esztétikai okok miatt nem fogok menni. Viszont ha "kint" lesz, meg kell csináltatnom, mert akkor már fog látszani. De msot egyszerűen félek. Félek attól, hogy esetleg holnap, holnapután fájhat...de mi? egy tejfog? vagy hogy mégis ki kell szedni és mivel tejfog, azonnal szét fog roppani ahogy hozzá érnek fogóval.

Valaki volt ilyen helyzetbe már? Csak kérlek ne horror sztorikat, mert meg őrülök így is :(


2021. nov. 29. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Arra koronát húzni nem lehet.

Meg kell röngenezni, hogy meg van e egyáltalán a másik fog csírája csak nem jött ki az állkapocsból vagy nincs is.

Ha nincs fog akkor ki kell húzni a tejfogat és beültetés majd korona. Vagy beültetés nélkül korona a mellette lévő foggal.

Ha megvan a csíra akkor szájsebész.

2021. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nicns ott a csontfog. de a kérdésem az, ha nem csinálok vele semmit, akkor az jó? mert ha engem nem zavar és nem fáj, akkor menne a bánat a fogorvoshoz, majd max akkor ha kint van teljesen
2021. nov. 29. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor amíg neked jó így semmit ne csinálj.

Azért kérdeztem mert lehet hogy megvan a fog az álkapocsban csak egyszerűen úgy dönt nem jön ki. De az is lehet hogy hiányzik teljesen. Röntgenen látszik ez.

2021. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy annyira tipikus ez a hozzáállás, miszerint nem fáj és úgy sem látszik, ezért nem mész. Mivel a tejfognak éppen úgy van gyökere, mint a maradónak, ezért pont ugyanazok az állapotok alakulhatnak ki egy kezeletlen szuvasodás után. Mit teszel, ha éppen péntek este kezd fájni? Vagy december 24-én? Azt hiszed, minden sarkon van egy ügyelet, ahol majd várnak tárt karokkal?

Alapvetően magától egy fog letörni nem tud, ha csak nem volt ott valami emlékezetes trauma (egy baleset, vagy meggymag például), akkor az a fog el van szuvasodva. Ez azt jelenti, hogy amíg az ott áll kezeletlenül, addig folyamatosan fertőzi be a mellette lévőket. Majd odamész hatalmas fájdalmakkal a fogorvosodhoz, aki konstatálja, hogy nem is a tejfogaddal van aktuálisan baj, mert az már réges régen elhalt, hanem a mellette lévő gyulladt be. Ezt szeretnéd?

Azt muszáj elfogadnod, hogy egy orvosi beavatkozás hangokkal, érzetekkel jár. Ez egyedül a te fejedben dől el, hogy képes vagy-e ezt elfogadni, vagy sem. Egy fog kezeléséről beszélgetünk, nem egy nagy hasi műtétről. Valójában horror sztori akkor lesz, ha egyáltalán nem foglalkozol vele. A fogászatra egy dolog igaz: minél tovább vársz, annál rosszabb lesz. Valszeg az a fogad is anno azért tört el, mert már olyan állapotban volt, azért egy jó fogat elég nehéz ám eltörni, ahhoz azért elég jó fizikumúnak kell lenni. Éppen annak az esetnek kellett volna tanulópénznek lennie.

2021. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!