Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog tényleg...

Gyökérkezelt fog tényleg rövid életű? Nekem 2 van az egyik 4 éve a másik egy éve. Eddig nincs velük bajom csak sokhelyeN OLVASOM, HOGY ELŐBB-UTÓBB kikel húzni meg korona kell rá.

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Na,erre én is kíváncsi lennék...

Én azt hallottam,hogy hamarabb törnek ezért korona kell rá.

2010. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen. könnyen törnek majd később. (a színük is sötétebb lesz) de reméljük, hogy minél tovább húzza majd.
2010. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt pár gyökérkezelt fogam,és legtovább 6 évig bírta.Sajnos szinte mindegyiket ki kellett húzatni,mert vagy darabokra tört,vagy elkezdett szürkülni..Pedig szép fehérek(mindennap mosok fogat)és igyekszem vigyázni a fogaimra.A gyökérkezelés csak annyiban segít,hogy nem kell idő előtt "fogatlannak" vagy műfogakkal rendelkezni..

A gyökérkezelt fogak előbb-utóbb végleg tönkre mennek..(legalábbis én így tapasztalom)

2010. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukámnak egy gyökér kezelt foga van, egyáltalán nem barnult be, nem is tört le, pár éve cserélték ki a tömést és enny, pedig már 30 éve lett neki gyökérkezelve=) Szerintem ez genetikától függ,de tény,hogy általában letörnek egy idő után,de ki tudja ez mennyi idő...meg melyik fog az...
2010. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyósjelöltemnek és egyik idősb ismerősönek is évtizedek óta (20-30 év) és megvan, igaz koronával. Semmi bajuk. De kíváncsi lennék, hogy ez mitől függhet.
2010. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra viszont kíváncsi vagyok ,hogy ha mégis letörik akkor csak a mellette lévő fogak érintésével (leköszörülésével)lehetséges-e a koronarátétel mert az már 3 fog nem egy.
2010. szept. 6. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy mennyi tört le belőle, ha marad elég nagy csonk, akkor rá tudják rakni a koronát.

nekem 14 éve van gyökérkezelve a felső 2 metszőfogam. azóta korona került rá, esztétikai okokból, de szerencsére nem tört le belőlük.

2010. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Koronával nagyon sokáig bírhatják.
2010. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van több, mint 30 éves gyökérkezelt fogam (rágó ill. metszőfog is), korona sincs rajtuk, nem is szürkültek be és nincs is letörve egyik sem. Pedig nem kímélem őket, beleharapok a legkeményebb körtébe, almába is, még a fiam legoit is foggal szedem szét, amikor összeragadnak :=)

Az is számít, hogy a fogínyed milyen állapotban van, hogy fogyasztasz-e elég vitamint, nyomelemeket, stb.

2010. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!