Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire gyakori a 20as, 30as...

Mennyire gyakori a 20as, 30as korosztálynál, hogy már hiányos fogazatuk van?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyar 30-asoknál már biztosan kisebbségben vannak azok, akiknek hiánytalan a fogazatuk. Legfeljebb nem látszik, mert a nagyőrlőket veszítik el általában először az emberek.
2022. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hiányos kihúzott fogat jelent, vagy csak tömöttet?

Az elsőt azért ritkának gondolnám. A szuvas fog pedig elég jellemző

2022. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 petraa07 ***** válasza:
Sajnos a tapasztalatok igen csak rosszak Magyarországon. Nagyon rossz a szájhigiéniai WHO statisztikák. Már a tinédzser gyerekeknek is sokszor van már legalább egy kihúzott foga 18-20 évesen. Ezt úgy írom hogy szakmabeli vagyok.
2022. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3: azt nem tudod véletlenül, hogy mi az arány arra, hogy adott idős korában valakinek teljesen ép a fogsora? Nekem nincs problémám a fogaimmal és a 40-hez közelítek. Kíváncsi lennék, hogy ez mennyire ritka. Mondjuk érzem, hogy a kisebbséghez tartozom, örülök is neki nagyon. De érdekelnének a számok, ha van erre adat.
2022. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30as vagyok, alul az 5-6osak ki lettek húzva mert letörtek
2022. jan. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 petraa07 ***** válasza:
4es - sajnos nagyon ritka. Én kB 10 éve dolgozom eddig a munkám során 5 olyan emberrel találtoztam, nő-férfi vegyesen akiknek a kora 60-80 közé tehető volt és megvolt majdnem az összes foga. Idősebb korban is más a a helyzet, mert oda kellenek már a jó gének is. A kor előrehaladtával is veszít el az ember fogat (sajnos) ez elkerülhetetlen. De alapvetően a rossz higiénia okozza a legnagyobb problémát jelenleg.
2022. jan. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 petraa07 ***** válasza:
De a higiénia mellett fiatal korban ug, an olyan fotós a genetika is. Milyen fogakat öröklünk. De ha van egy jó hinéniánk egy jó szintet akkor is lehet tartani, fogorvos kontroll mellett. Meg sajnos a másik nagy gond hogy az emberek nm járnak fogászati szűrésre legalább 1 évben egyszer ha élménnyé mindenki, és a kisebb probléma időben meglenne csinálva, akkor sokszor nem kéne fogat húzni.
2022. jan. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 petraa07 ***** válasza:
*ugyan olyan fontos a genetika*
2022. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!