Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elmenjek most fogorvoshoz?

Elmenjek most fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Az egyik alsó rágó fogam már nagyon rég óta rossz.Voltam fogorvosnál de azt akarták utoljára ,elobb megcsinálták a sima töméseket.Aztán nem mentem és ez nem most volt .Tudom hogy menni kellett volna vissza már nem tudom csinálni .De a lényeg hogy annak a fognak a fele nem volt már meg és valamelyik nap ahogy ettem hallottam egy reccsenést és hát a fog másik fele volt

És látom hogy levan törve,nagyon mozog viszont valami tartja és nem birom letörni. Elmegyek vele fogorvoshoz csak nem tudom hogy kérjek e idopontot ,de lehet addigra letörik valahogy és akkor már csak a gyökér marad ott .Vagy ezzel be lehet e ugy menni hogy veszhelyzet es akkor azonnal kezdenek vele valamit .?Kihúzni tuti nem bírják semmiféleképp mert ha egy picit erosebben hozzányúlnak kitörik.



2022. jan. 21. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudják venni, maximum nem sima fogorvos, hanem szájsebész...

Ezt jól elqrtad, de most már menj el mielőbb. Egy ilyen rossz fog/gyökér csomó egészségügyi problémát tud generálni.

2022. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Hát, pedig valószínű, hogy azt ki fogják húzni. Ha törik-ha nem, meg tudják oldani vésővel és csipesszel.

És igen, menj el most. Ez már sürgős esetnek mondható.

2022. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel telefonon a fogorvosodat, mondd meg hogy mi a panasz és kérj a lehető leghamarabbra időpontot. Nem jó dolog egy ilyennel csak úgy beállítani és befurakodni két időpontos beteg közé. Ígyis úgyis ki kell szedni nyilván, de az nem 2 perc lesz és azt meg majd eldönti a fogorvosod hogy megcsinálja maga vagy inkább szájsebészre bízná. Arra meg nincs értelme várni, hogy még jobban letörjön és begyulladjon.
2022. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!