Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért érzem furának, hogy 25...

Miért érzem furának, hogy 25 évesen férfiként fogszabályzóm van?

Figyelt kérdés

Nemrég került fel, és olyan kettős érzések vannak bennem...egy kicsit kellemetlennek is érzem, mert ugye ezt tízen évesen kellett volna, de akkor nem tartottam fontosnak.

A másik, hogy nagyon ritkán látni fiúkon, férfiakon fogszabályzót.

Nyilván a nálam 10 évvel fiatalabbaknál még csak-csak, de szerintem hozzám hasonló korút, vagy idősebbet még sosem láttam fogszabályzóval.


Természetesen nem ok nélkül került fel, és csak a végeredmény érdekel, mert én magam is megborzongok egy ronda fogú ember láttán, akár még magamtól is.

Sosem bántottak a fogaim miatt, de mivel én is úgy vagyok egy csúnya fogú emberrel, hogy "fúj" ezért mindig azt éreztem, hogy az én fogaim láttán is megannyian gondolják ezt, és főként ez motivált.


Ugyanakkor kicsit bennem van az is, hogy nem kellett volna, és szarni rá mit gondolnak az emberek.

Őszintén szólva legalább 60%-ban nem magam miatt csináltam, hanem afféle társadalmi normának akarok ezzel megfelelni, és ezért vannak bennem kételyek.

Már nincs visszaút hisz fent, van, ezt végig kell csinálni, de akkor is.



2022. jan. 22. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne rinyálj annyit hanem hord büszkén. Anyám 40 évesen rakatta fel és 2 évig volt rajta.
2022. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
77%
Nekem is most került fel, de eddig egy rossz szót nem kaptam érte. Pont az ellenkezőjét gondolják az emberek szerintem mint amit te gondolsz. Menő dolog, és nem egy életen át lesz rajta, a végeredmény viszont egy életen át önbizalmat fog adni :) örülj neki hogy belevágtál, és ne foglalkozz semmivel..sokan nem is mernek elmenni fogdokihoz sem. 23/N
2022. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

He???

Több 20-30as kollégám volt már, akinek volt fogszabályozója, férfiak is, de volt olyan is, akinél fel se tűnt, csak akkor, amikor mondta, hogy nem ehet vele mogyorót, amivel kínáltam épp

2022. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

2: Azért utána kapsz fémcsíkot rá meg pár évig műanyag retainert kell hordanod. Ellenkező esetben kicsit visszakúszik.

Ezért jobb gyerekkorban feltetettni amikor nő a koponya. Mert utána csak retainert kell és ahogy már nem kell a fogak ott maradnak rögzítve életed végéig is akár.

A másik az hogy mivel kisebb lesz a fogak közötti rés ezért könnyebben szuvasodik szóval érdemes elektromos fogkefével meg fogköztisztitóval kimosni az ételmaradékot.


3: van olyan verzió is ami műanyag (invisialign a neve talán?) meg olyan bracketek amiket a fog belső részére lehet feltenni.

2022. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Majd ha teljesen benő a fejed lágya, akkor ilyen hülyeségeken nem tökölsz. A magukban bizonytalan emberek adnak a "közvélemény" megítélésére, ráadásul többnyire ezt csak az egyén hiszi, gondolja, mert ha közvélemény kutatást tartanának erről, akkor kiderülne, hogy semmiféle ellenérzése nincs egy fogszabályozós férfival szemben sem.
2022. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sosem mosolyogtam, vagy nevettem önfeledten nyilvánosan (pedig nagyon szeretek nevetni, meg széles vigyorral mosolyogni) és ez is benne volt az okokban.

Sokan mogorvának gondolnak emiatt, pedig értelemszerűen a fogaim miatt nem tettem.

Bár felsőfokú végzettségem van (elpazaroltam rá 4-5 évet és soha nem akarok ilyen területen dolgozni) ezért a mostani munkám olyan hoy 8 általánossal is végezhető, ennek megfelelően sok ilyen kollégám is van.

95%-ban férfiakkal dolgozok, és a kollégáim legalább 40-50%-ának csúnya, akár rothadó, hiányos vagy erősen hiányos fogsora van.

Ők az a réteg akik nem tartják fontosnak, és emiatt valahol irigylem is őket.

Majdnem beszippantottak ezzel a felfogással.

Viszont kicsit félek tőlük, hogy majd ez poén tárgya lesz, hogy "vasfogú" vagyok meg stb...mint az óvodában, igen. :)


Összességében ezek miatt vannak bennem kételyek, meg mert még nagyon új ez a dolog.

Tudom, hogy igazatok van, de minden meggyőző érv ami engem igazol azt jól esik elolvasni, segít.Ezért is írtam ki ezt a kicsit butának tűnő kérdést.

2022. jan. 22. 11:12
 7/19 A kérdező kommentje:

4-es


Ezt jól mondod, de nekem fogtorlódásom (is) van, szóval azt hiszem ez a rész "kisebb lesz a fogak közötti rés ezért könnyebben szuvasodik" kevésbé fog érinteni.

Rendszeresen lyukadtak ki a fogaim mert nem tudtam őket megfelelően tisztítani a torlódás miatt, hiába mostam fogat rendszeresen.

2022. jan. 22. 11:14
 8/19 anonim ***** válasza:

“ 3: van olyan verzió is ami műanyag (invisialign a neve talán?) meg olyan bracketek amiket a fog belső részére lehet feltenni.”

Fém fogszabályzója volt a srácnak … 😁😂

2022. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8: külső? Mert írtad hogy nem is láttad hogy van neki
2022. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen, külső, de nem azt írtam, hogy nem láttam, azt írtam, hogy nem tűnt fel. 😉

Nem olyan szokatlan dolog, hogy huszonévesek fogszabályzóban mászkáljanak én meg nem nézegetem, hogy van-e.

2022. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!