Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet, hogy sztk-ban a...

Hogy lehet, hogy sztk-ban a fogszabályozás több év folyamata?

Figyelt kérdés

Amíg magánban általában 1.5 év alatt letudják hagyományossal is.


Több hónap egy időpont sztk-ban két állítás között, vagy mi az oka ennek?


Osztálytársaim anno megkapták 9.-ben, és ballagáskor is viselték még..



2022. jan. 22. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánban is attól függ, hogy mi a probléma, mint SZTK-ban, nincs 2 egyforma helyzet.
2022. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Magánklinikán voltam, majdnem 4 évig fenn volt.

Egyébként nyilván többen járnak sztk-ba, később tudnak időpontot adni. Nagyon ritkán teheti meg azt valaki, hogy akár milliós nagyságrendű beavatkozást engedhessen meg magának. Főleg ha valakinek van 2-3 gyereke és mind a három rossz fogazatot örökölt.

2022. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom amiatt, mert sokan vannak. Nekem összesen volt félév (annyi se, 5 hónap) a fogszabi, de nem a hagyományosra fizettem be, mert szerintem felnőtteknek az elég nevetséges, de már gimis koromban is a hideg kirázott tőle. Nekem láthatatlan, kivehetős volt, és azzal alapból sokkal gyorsabb eredmény érthető el, mert a fogak mozgatása nagyon pontosan megtervezhető és pont úgy állítja be, ahogy a digitális tervezés (lényegében egy mesterséges intelligencia) előre megjósolta. Már a legelején lemodellezi a fogakat és hónapra pontosan meg tudja mondani, hogy mennyi ideig fog kelleni a fogszabi. Mindenkinek ezt ajánlom, aki nem akar vele évekig szenvedni, és az esztétika + sokkal kisebb mértékű fájdalom is fontos számára.
2022. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pl van jelenleg új fogszabályzó, ahol csak magánban csinálják
2022. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én magánban jártam, és így is 3 év volt. Attól függ mennyi idő, hogy mi a probléma. Vannak egyszerű, és komplikáltabb esetek. Nekem havonta volt állítás, az sztk-ban nyilván azért van több havonta, mert rengeteg beteg van, és mint tudjuk orvos meg kevés.
2022. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Amugy a 3-as valasz miert lett lepontozva? Mielott engem tamadnatok nem en irtam, csak furcsallom mert teljesen igaz dolgokat ir. Vagy lehet a sok drotfogu megsertodott?😂😂
2022. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
én se értem, én felpontoztam
2022. jan. 22. 17:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért lett lepontozva a hármas, (nem én voltam) mert az ami neki volt, a kivehetős az nem lehet mindenkinek. annyira egyéni, hogy kinek mi tudja a fogait beszabályozni. Ezek általában csak akkor használhatóak, ha nagyon kis probléma van, vagy éppen csak esztétikai indoka van a fogszabályzásnak. Nálam például szó sem lehetett róla, nálam inkább egészségügyi okokból kellett, és csomó dolgot kellett még csinálni, például fogívtágítót is kaptam. Hiába mondja, hogy neki fél év sem volt az egész, igen ő szerencsés volt, de nem mindenki az. Tehát amit ő írt az egyáltalán nem általános.
2022. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

én utánajártam ezeknek az átlátszó kivehetősöknek, és eléggé nagy eltéréseket is lehet vele szabályozni!


Szóval tévhit, hogy csak minimális dolgokat.


SZerintem az ára miatt, mert eléggé borsos.

2022. jan. 22. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. hidd el, én bármit meg tudtam volna fizetni, nem az ára volt a gond. A fogszabályzós orvos a konzultáción megmondta, hogy tegyek le róla.
2022. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!