Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezzel kapcsolatban tanácsokat,...

Ezzel kapcsolatban tanácsokat, tapasztalatokat, véleményeket tudnátok írni? Vissza kellene menjek a fogorvoshoz? Vagy csak a szokatlanság miatt van az egész és várnom kellene?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, 2 napja tettek az első fogaimra cirkónium koronát. Nagyon furcsa, kényelmetlen érzés maga a korona is, olyan nagynak érzem őket, de ami a legfurább, az a harapás. Ugyanis harapás közben az első (koronázott) fogaim hamarabb összeérnek, mint a hátsók, így nagyon furcsa a rágás. Valamint kicsit mintha kifelé állnának a koronák és úgy érzem hogy a számnak is más formája lett ezáltal.

2022. jan. 30. 22:15
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért egy koronát van akinek sok idő megszokni. Nálam is ugyanilyen érzés volt, nekem ehhez 1 hónap kellett, de attól is számít mennyi ideig voltál korona nélkül, persze, hogy ez most más. Azt is vedd figyelembe, hogy egy új idegen anyag van a szádban, ami miatt lehet más a rágás is, míg megszokod, de azzal semmi gond nincs, ha visszamész és megnézeted, mert magasnak érzed, de ezt bármikor megteheted, úgyis ingyen kell javítania.
2022. jan. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, hogy a felülre tett korona miatt alig tudom összezárni a számat és az alsó fog beljebb van mint a felső. (vagy nem tudom hogy mondjam ezt hogy megértsd). Ha összezárom a számat, akkor az alsó fogsor bemegy a felső alá majdnem teljesen.
2022. jan. 30. 22:57
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor rosszul lett megcsinálva. Rossz volt a mintavétel, vagy a technikus elrontotta, vissza kell menni ezt megmondani, bár nem értem, hogy ez felragasztás után hogy nem volt egyértelmű a doki számára? Gondolom azelőtt nem volt ilyen gondod.
2022. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj, hogy már fel van ragasztva és még egyszer ennyi pénzem már sajnos nincs erre.
2022. jan. 30. 23:06
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt garanciában kell megoldania, ha az ő hibájuk. Mindenesetre mindenképpen menj vissza megnézetni.
2022. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ilyet senki nem fog bevállalni. Előtte kérdezték, hogy jó lesz-e, és mivel 5 msp-e volt a számban mondtam hogy igen, nem gondoltam hogy ennyire kényelmetlen lesz már 1 nap után is.
2022. jan. 30. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell rögtön az ördögöt festeni a falra. Attól hogy egy kicsit magas, még nem kell azonnal kukába dobni. Ilyenkor tizedminiméteres eltérésekről beszélnük, amit szemmel nem lehet látni, csak a páciens érzi. Plusz hozzá kell tenni, hogy üresen próbálják fel, ragasztáskor pedig telenyomják ragasztóval, ami plusz egy tizedminimétert simán jelenthet.

A túl magas fogpótlás egyébként okozhat olyat, hogy érintkezéskor elcsúszik rajta a fogsor. Úgyhogy ne pánikolj feleslegesen, menj vissza és megigazítják. Fogászaton ez rendszeresen előfordul, szóval ezen se izgulj.

2022. jan. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett veled végül azóta kérdező?
2022. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!