Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogselyem kérdés alább?!

Fogselyem kérdés alább?!

Figyelt kérdés

Elkezdtem fogselymet használni. Egyszer végigmentem az összes fogközön, de kínszenvedés volt a szabályozott fogaim közé beférkőzni. A selyem teljesen tiszta maradt a használat után. A másik fogíven pár fogam azonban enyhén egymásra van csúszva és arra gondoltam, hogy akkor csak ott használnám a fogselymet, mert könnyen odaférek és szerintem az kritikusabb rész is.

Ez így jó ötlet lehet? A helyemben hogy oldanád meg?



2022. jan. 31. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Olyan nincs, hogy nem fogselymezel valahol, főleg ha fogszabályzód is van (de nélküle is). Van egyébként erre egy speciális fogselyem, ún. superfloss, aminek kemény a vége és így könnyebb befűzni.

Fogszabályzás alatt, ha nem szeretnéd hogy a brackettek alatt kirohadjon az összes fogad, akkor extra figyelmet kell szánni a fogápolásra. A fogselyem csak az egyik eszköz erre, egysörtéjű fogkefét és fogköztisztítót is kell minden egyes fogmosáskor használni. A fogköztisztítót pedig érdemes zsebre tenni és minden étkezés után kitakarítani vele a drótba akadt ételt.

2022. jan. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs fogszabályzóm és tulajdonképpen nagyon rés se a szabályozott fogak között. A superfloss-nak viszont utána nézek, köszi!
2022. jan. 31. 02:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Szájzuhany ;)
2022. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A superfloss a foghíd alá való, a szűkebb fogrések miatt én Oral-B pro-expert fogselymet használok, ez az:

[link]

2022. jan. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

én is oral-b pro expert-et használok, számomra a hagyományos selymek használhatatlanok, felsértik az ínyemet kb.


Esetleg van alternatíva erre a pro expert-re? Idáig nem találtam hasonló kialakításút.

2022. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg Elmex fogselymet használok ( [link] Mi a különbség e között és az Oral-B pro expert között?
2022. jan. 31. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
nekem van elmexes is. Az oral b-s széles és keskeny, tök simán befér akár a szorosan egymás mellett álló fogak közé is, míg az elmex-szel erőlködnöm kell, hogy beférjen, és sokszor felsérti így az ínyemet
2022. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:
83%

Érdemes megkeresni a Neked való fogselymet. Nekem bevált a DM-ben kapható 100m-es zöldtokos. A méterenkénti legolcsóbb. De lehet, hogy Neked más az ideális. Ami befér a fogaid közé.

Amellett lehet fogköztisztító keféket is használni a fogköz aljánál levő tágulatokra. Olyanok, mint a palackmosó kefék kicsiben. Mindent óvatosan, hogy a fogíny kis háromszögei a fogközben ne károsodjanak.

A szájzuhany nagyon hatékony és nagyon veszélyes. Extrém módon kimélyítheti a kezdődő tasakokat, hiába vagy óvatos.

2022. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!