Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok, mit tudok...

Mit gondoltok, mit tudok tenni? Jól csinálták és csak én parázom túl a dolgot?A fogfehérítést meg kellene próbálnom és aztán hátha egy színűek lesznek a fogaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon sok munka árán félretettem a pénzt az első fogaim megcsinálására. Fogkoronát csináltattam cirkóniumból, a fogtechnikus megcsinálta, vele és a fogorvossal fel is próbáltam, 1-2 árnyalattal világosabb lett mint az alap fogszínem. (az alap fogszínem viszont ilyen kicsit sárgás) ezért nem szerettek volna ilyet előre. Én már a próbánál is kérdeztem, hogy biztos jó-e ez így, de azt mondták mindketten, hogy jó lesz. Sőt plusznak még szüleim is megnézték felragasztás előtt, nekik is tetszett. Utána felragasztotta a fogorvos, viszont így elüt a színe a többi fogtól. A fogorvos azt mondja hogy ez csak esztétikai probléma, de a fogaim már jók, illetve javasolta a fogfehérítést ha zavar az eltérő szín.

2022. febr. 1. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a fogfehérítés erre tökéletes. Otthonit válassz, mert ha a rendelőivel túl fehér lesz akkor megintcsak elüt. Otthoni olcsóbb picit, macerás, kevésbé fehérít -de neked nem is kell sok, és szabályozható a szín, mert pl. 2 hétnél abbahagyod, ha elég, ha nem akkor +2 hét.
2022. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már nem nagyon fehérítenek fogat mert túl erős a szer amivel kezelik. A mi rendelőnkben sem támogatják inkább fogkrémeket ajánlanak. Ha van is még ilyen hely az elég drága és van kockázata(fogérzékenység,zománcrepesztés stb) De ezt úgy is megvizsgálják elötte.
2022. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2# :-o

évekig hogy nyomták, szinte már a CBA-ban is volt szék annyira elterjedt volt.

2022. febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt mind értem srácok, de nem lett volna jó ötlet a fogammal megegyező színű koronát csináltatni? Vagy az már lehet hogy túl sárgás lett volna?
2022. febr. 1. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Általában egy színnel eltér , ez jó a megkülönböztetésre is később . De pl attól is függ ki készítette nálunk van olyan ügyes kezű ember aki a fogszínt tökéletesre kikeveri , máshol nem képesek erre sajnos.
2022. febr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Frontfogaknál a színválasztásnál figyelembe kell venni, hogy a szemfogak mindig egy árnyalattal sötétebbek. Ez a természetes, ha nagyon egy színre igazítják a fogakat, akkor gyakran "műfog" hatása lesz az eredménynek. A legjobb, ha nem a szemfoghoz nézik a színt, hanem a mögötte lévő 4-eshez (plusz probléma lehet ha ez túl világos). A szemfog egyébként azért sárgásabb a többinél, mert ezen a legvékonyabb a zománc és jobban átüt rajta a sárgás alapszínű dentin. Vagyis ennél a fognál gyakran a fehérítés sem elég hatásos, mert a problémát nem az elszíneződés okozza, hanem ez a természetes színe a fognak.

Ha fogpótlás színével nem vagy elégedett (elsősorban neked kell hogy tetszen), akkor tényleg hibázott a rendelő és jogosan válthatod be a garanciát. Vagyis ha panasszal élsz, akkor teljesen ingyen le kell venniük és saját költségükre kell új koronákat csinálniuk.

2022. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy miután felragasztották, a színen már nem lehet változtatni.
2022. febr. 2. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Az elkészült fogpótlás színén a ragasztás előtt sem lehetett volna változtatni. Csak akkor nyilván annyival könnyebb lett volna, hogy nem kell a fogról leszedni.

2022. febr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a szituáció, hogy az elülső fogaim, az őrlő fogaim meg a hátsó fogaimnak is más-más, kicsit sárgás, szürkés, fehéres szinük van és ehhez b*szott nehéz ám jó színt csinálni. Ezért akarnám kifehéríttetni.
2022. febr. 2. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, mert nem olyan lett, mint kellett volna a leírtak szerint. Rámondták, hogy jó, ha már így kapták ők is, nem foglalkoztak vele, hogy milyen lett. Te pedig kifizettél egy csomó pénzt, és nyeld le azt, amit ők elbasz/tak.... Erről van itt szó.

Vagy reklamálsz náluk utólag, vagy elfogadod, hogy ilyen lett és ezzel fogsz együtt élni.

Én is izgulok emiatt, hogy milyen lesz amúgy... Nekem holnap ragasztanák be, de érzékeny és gyulladt... így nem fogom engedni berakni, és én is megnézem a színét.

2022. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!