Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok arról, mikor...

Mit gondoltok arról, mikor valaki nem csináltatja meg a fogait, pedig anyagilag megengedhetné?

Figyelt kérdés

Elsősorban fogszabályozásra gondolok most, vannak emberek akikről biztosan tudod, hogy megtehetné anyagilag, de mégsem teszi. Gondolok itt akár pl. Woody Harrelson-ra, de akár ismerősök közül is.


Szerintem ez általánosságban egy zavaró tényező az embereken, legalább is én úgy gondolom, hogy ezt a többség így gondolja. Már régóta létezik belső fogszabályozó, ami nem is látszódik, ha felteszik.


Nekem anno gyerekként nagyon kellett volna, de nem engedhettük meg, hogy csináltassunk sokáig, végül lett, éveken keresztül szenvedtem érte, még ma is hordom az éjszakait, de minden egyes pillanata megérte szerintem.


Mit gondoltok róluk? Igénytelenek, lusták vagy csak megszokták így és nem zavarja őket?



2022. febr. 5. 22:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Előző melóhelyemen volt egy mérnök pasi. Majd 1M-es karbon bicaj, trópusi nyaralások, luxus napszemüvegek,..., de a fogai meg sacc/kb ilyenek: [link]
2022. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Igénytelen.
2022. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom oket nem zavarja, vagy nem akarnak evekig szenvedni fogszabalyzoval.

Nekem ugyan volt fogszabalyzom tizenevesen, de az elejen rettenetesen fajtak a fogaim tole, ahogy huzta a helyere. Mindig felsertette belul a szamat is, az ejszakai pedig feltorte a szajpadlasomat, kenyelmetlen volt, nem tudtam rendesen aludni sem, ezert par hetnel nem hordtam tovabb. Vissza is allt 1 fogam kb. ugyanabba a helyzetbe, ahogy volt. Mivel also fogsorrol van szo, nem olyan feltuno, engem nem zavar, szoval megegyszer nem csinalnam vegig.

2022. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
25%

Biztos vagy benne, hogy van ra penze?

Miert lenne igenytelen, ha valakinek szabalytalan a foga, de egyebkent tiszta es apolt?

Tobb szazezer forintot elkolteni egy esztetikai problemara, amikor barmikor johet egy komolyabb egeszsegugyi vagy barmilyen problema, ahol szukseg lehet arra a penzre.

Marmint azert egy fogszabalyozas nem olcso mulatsag, ok hogy ki tudja fizezni az ember, de annyi penzt ennel fontosabb dolgokra is el lehet kolteni.

2022. febr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha őt nem zavarja akkor ez van. Ha amúgy ápolt a foga akkor nem feltétlenül kell fogszabályzó. Nekem folyamatban van a fogszabályozás, de sokat dolgoztam ezért, évek óta szerettem volna és most lesz is. Túl estem 3 foghúzáson is,egyik elfertozodott. Nekem senki nem mondta, hogy igénytelen vagyok, mert amúgy járok fogászatra, ápolt meg minden, de engem zavar, hogy ki áll a fogam pont elől s egy hátrább is,ami ha mosolygók látszik.

Viszont ha őt nem zavarja, akkor nincs mit tenni. És nem mellesleg nagyon drága is,lehet neki nem érné meg.

2022. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez, hogy "anyagilag megengedhetné" messze nem úgy van, ahogy képzelni szeretnéd. Száz csoda dolgot megengedhetsz te is magadnak, aztán mégis mindig csak egyet veszel meg... Ha van még rá zsé az előző csoda dolog után. Ha valakinek mások a prioritásai, hoz egy vásárlói döntést, és oda teszi a pénzt, ahol szerinte helye van. Az egyik szinte mindenestül hiteltörlesztésbe pumpálja a megengedhetőt, a másik meg amit csak tud, a gyermekére és a jövőjére költ, a többi meg szintén elhelyezkedik valahol ezen a skálán. Azért nagyobbacska összegeknél szóba kerül az a bizonyos "melyik ujjamat törjem el" döntéshelyzet, amikor két nagyobb dologra már nem elég a gempa. Olyan is van egyébként, hogy valaki képtelen a helyi fogorvos-felhozatalban bízni, és szív miatta rendesen, meg olyan is, aki tele van ugyan, de ideje meg semmi, annyit meg nem fizet egy fogorvosnak, amennyit hétvégi magánért kér...
2022. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én most itt tényleg pusztán az anyagiaktól mentes részre gondoltam, például sok olyan híresség sem csináltatta meg, akik mondjuk köztudottan dollár milliomosok és színészek, tehát állandóan képernyőn vannak.
2022. febr. 8. 17:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Freddy Mercury pl azért nem csináltatta meg soha, mert féltette az énekhangját.
2022. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagyis Freddie
2022. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vannak színészek, akiket karakterszerepekre osztanak be, és előnyös, hogy kicsit más az a mosoly.

Sőt!

Emma Wattsonnak eredetileg műfoggal kellett volna játszania Hermionét, de nem tudott vele szépen beszélni.


Szóval lehet, hogy az ügynöke is javasolja, hogy maradjon kusza a fogazata, néha pont az kell egy szerephez.

2022. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!