Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Belevágjak a foszabályozásba...

Belevágjak a foszabályozásba 28 éves férfiként?

Figyelt kérdés

2 helyen voltam konzultáción, az elsőn 5 perc alatt kizavartak, hogy álcsontműtét kéne, a másik helyen normálisan megvizsgáltak, mondta a doki, hogy megoldható, önligírozó készülékkel (pitts21 vagy sima fém/kerámia), kb 1.5-2 éves kezelési idővel. Keresztharapásom van.


Elvagyok keseredve, hogy 15 évet elcsesztem, és nem csináltattam meg fiatalon, tudom, hogy vannak 40-50 éves páciensek is, de valahogy nincs lelki erőm belevágni :/ Az évek viszont csak eltelnek így is úgy is.


Képek alapján szerintetek belevágjak?

Vagy milyen más lehetőségek lennének?


[link]


[link]


[link]



2022. febr. 23. 10:25
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, hogy koronáztatni azt az egy fogat? Vagy implantátumot berakatni? A harapásom nem oldódna meg, de engem főképp esztétikailag zavar
2022. febr. 23. 10:26
 2/38 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább a Koronat javaslom,viszont ahhoz fúrni kell két fogat mellette. De implantatum sem rossz otlet ha úgy vagy anyagilag.. egyebkent igen zavaró,de nem rothadt,szépek a fogaid. Sztem ezt javítsd ki.
2022. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

a foszabályzó kb 1 millió lenne.. egy implantátum meg hogy nézem 200k.


Viszont, amitől tartanék, hogy ugye a fogaink színe nem állandó, változnak folyamatosan, és előbb utóbb elütne az implantátum színe a fogaimétól.

2022. febr. 23. 10:48
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vágj bele a fogszabályzásba. (Ha van rá pénzed.) Miért kéne inplantátum vagy korona, ha anélkül is lehet?

Gyorsan elrepül az a 1,5-2 év. A fogszabályzó szexi egy felnőtt férfin. A kusza fog viszont nem.

32N

2022. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 éves vagyok nő, de ugyanígy szenvedtem egész életemben, hogy bele kéne vágni, aztán csak halogattam, egy csomó dologban feszélyeztek a fogaim, tucatnyi randit mondtam le meg találkát, mert szégyelltem a fogsoromat... Aztán tavaly novemberben belevágtam, mert fiatalabb sosem leszek, így is úgy is elmennek ezek az évek az életemből és legalább, 1 napot szeretnék tökéletes fogsorral élni, vagy azzal meghalni, hogy tudjam milyen :D nekem elég sok problémám van amúgy (kereszt-,túl-,mélyharapás, 2 fogam elfordult) és konkrétan másfél hónap alatt helyrehozta a mosolyomat a készülék (a harapásom nyílván nem jó, de a fogaim sorba rendeződtek) szóval most már nagyon bánom, hogy miért nem csináltam hamarabb. Amúgy nekem is 1.5-2 évet mondott a doki, szintén pitts fogszabi. De amúgy facebookon is vannak ilyen fogszabis csoportok és ott nézegettem még képeket, amik szintén csak megerősítettek, hogy bele kell vágni, mert tényleg megéri.
2022. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

én is nézegettem azokat a csoportokat, de valahogy férfiakat nem láttam ott, csak nőket.. :D


Meg attól félek, hogy pösze leszek közben :/



Pénzem jelenleg megvan rá.

2022. febr. 23. 11:03
 7/38 A kérdező kommentje:
szerintetek nagyon rondák a fogaim így? Még senki nem hívta rá fel a figyelmem, nem csúfoltak miatta stb..
2022. febr. 23. 11:23
 8/38 anonim ***** válasza:
Mindenképp! Én 29 évesen vágtam bele, már félév alatt egyenes lett mindkét ív és fantasztikus érzés. Egyáltalán nem ciki, az a ciki, ha valaki megtehetné, de lesz*rja, az igénytelen. Amúgy nekem 600 ezerből kijön az egész (önligírozó fém) és 1-1,5 a kezelés.
2022. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

azért nem egy egyszerű procedúra ez, mint például kicseréltetni 3-4 tömést. Hosszú évekig szenvedni kell vele, elég nagy áldozatot is követel, kezelés idejére röghöz köt és hasonlók.


Valahogy nem érzem olyan rondának a fogaimat, hogy rátudjam venni magam :/


De van még 2.5 hetem mintavétel elkezdéséig, lehet meggyőzöm magam valahogy.

2022. febr. 25. 15:19
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kiírtad ezt a kérdést és időpontod is van, akkor egyértelműen zavar téged. Így akarod leélni az életed? Max. 1,5 év és túl is vagy rajta.
2022. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!