Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Apró gömbölyű dudorok a...

Apró gömbölyű dudorok a nyelvféken, mi lehet?

Figyelt kérdés

Néhány napja vettem észre, hogy a nyelvfék két oldalán egymagasságban 1-1 gömbölyű dudor lett. Nem tudom, mióta vannak ott, nemrég vettem észre. Kb. 1-2 mm az átmérőjük. Színre nem térnek el a környezetüktől.

Pont 2 héttel korábban voltam fogorvosnál, mielőtt észrevettem volna ezeket. Lehetséges, hogy a fogorvos nem vette észre, ha már akkor is ott voltak? A nyelv alá lehet, hogy nem nagyon néznek a fogorvosok, de úgy tudom, az általános szájüregi szűrés is a feladataik közé tartozik. Direkt kértem is, hogy nézze át, minden rendben van-e. Magánrendelőben voltam.

Szájüregi daganat kezdődhet így? Vagy mi lehet még? Milyen orvoshoz kéne fordulni ezzel?



2022. febr. 27. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van olyan. Mirigyek.
2022. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!