Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A magyaroknak a szegénység...

A magyaroknak a szegénység miatt rossz a foguk?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 17:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
A magyaroknak rossz a foguk?
2022. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Inkább a nemtörődömség és edukálatlanság.
2022. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Többségében igen. De az sem kizárt, hogy 20-30 évvel ezelőtt szereztek iskolafogászaton olyan rossz élményeket-fájdalmakat, ami miatt rettegnek a fogorvostól. Sokaktól hallom, hogy "inkább a halál, minthogy fogorvoshoz menjek".

Nem lehet pontosan tudni.

2022. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1, igen, európában kb a legrosszabb a fogazatunk állapota.


3, ebben van valami, én is emlékszem, amikor vittek minket a helyi sztk-ba, gyönyörű düledező épületben, idegbeteg kinézetű fogorvoshoz.

2022. febr. 28. 17:12
 5/18 anonim ***** válasza:
4%

4.

Akkor végérvényesen kiderült: a családom biztos nem magyar.

2022. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Apósom kinevetett, hogy alaposan ápolom a lányom tejfogait.

Azt mondta, hogy az a sorsuk, hogy elromoljanak és kihulljanak.

No komment...

Az én lányom fogai egészségesen fognak kihullani! Egy pötty nincs rajtuk. Nem kínzom, de egy 1500Ft-os Curaprox fogkefe nálam belefér. És az esti alapos fogmosás.


Most 6 éves a lányom. Nem akarom azt neki, amit én átéltem kiskoromban. Állítólag a hajam téptem a fájdalomtól!

2022. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Azért rosszak a fogak, mert Magyarország a 3. legkövérebb ország a világon. Nem a szegénység miatt, mert a nálunk jóval szegényebb afrikai ázsiai országokban gyönyörű szép egészséges fogaik vannak az embereknek.

A túl sok cukrozott étel, ital miatt mennek tönkre idő előtt a fogak.

2022. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Meg a túl kevés fogmosás miatt, még az előzőhöz hozzátéve.
2022. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8!

Mint írtam, 1x mosom a lányom fogát. Este. 1 pici lyuk sincs rajta, most voltunk fogdokinál más miatt.

Elég a napi 1 nekem is. Csak az legyen alapos. Nekem sincs tömött fogam 1 sem. Egy hármas koronám van, az is baleset volt :)

2022. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
9-es, elég annyi, nem erre mondtam. Én a 8. kerületi fogászati ambulancián szoktam megfordulni, és az oda járó betegek között szerintem sokan hetente sem mosnak fogat.
2022. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!