Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fájdalmas a gyökérkezelés?

Nagyon fájdalmas a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Jovoheten fogjak gyokerkezelni egy fogamat de nagyon felek mert legutobb csak fúrta a doki de épphogy hozzáért kikerekedett a szemem rendesen. Pedig 3 erzestelenito volt bennem 😅 igaz csak otthon kezdett el hatni… szoval mik a tapasztalatok? Rettegek bakker…

2022. márc. 21. 23:26
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már több gyökérkezelésem is. Kb csak annyit érzek, hogy matat a doki a számban és már kényelmetlen nyitva tartani.

Vagy ha nem eléggé hat az érzéstelenítő néha egy egy szúrást érzek. De az is piskóta ahhoz képest, mikor a szurit adja, csak ugye hirtelen jön olyankor.

Én full nyugodtan megyek mindíg. Teljesen mindegy mit csinál, ha hat az érzéstelenítő, akkor nem érzel semmit. Ha gebasz van akkor kellemetlen. De a legfontosabb az, ha bármi van szóljál.

2022. márc. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Akkor nem jól adta be az érzéstelenítőt. Nekem 2 hete volt. Nem volt kellemes, de azért fájdalmas sem. Egy vérvétel jobban fáj. Egyedül amikor átöblítette valami szerrel a gyökércsatornát, na az volt rossz. Megfájdult az arcüregem, a szemem mintha kiakart volna esni a helyéről és az orrom folyt, mint egy náthánál. Aztán ugye a végén csak átmenetit adot, ez visszamenős kezelés. Nekem viszont váladékozott, szóval a bal orrom olyan volt mint egy megfázás és folyt is rendesen az arcüregem fájt. Ez majdnem 1 hétig tartott. Szóval javaslom, h szerezz be orrcseppet.
2022. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
Nekem abszolút nem. Tudtommal két gyökérkezelt fogam van (kisőrlők), semmit nem éreztem. A szuri sem a világvége, bár tény, nem egy Hawaii, de utána minden jobb volt. Mikor kitépte az ideget az volt kissé fura, de összességében semmi extra. Mint egy szimpla tömés, csak itt vissza is kell menni még vele.
2022. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
59%

Nekem sajnos két fogamat is kellett már gyökérkezelni, nem mosok túl sűrűn fogat... 😳

De egyszer sem fájt semmi. Se közben, se utána. Az első alkalommal azt éreztem csak, mikor egy tűvel szurkálta a doki, ezt mondta is a fogorvos, hogy szóljak, ha érzem. De ez sem fájdalom volt, csak picit éreztem.

A második kezelésnél minden gépi, automatikus volt, ha ez rá a megfelelő szó, ott nem volt ilyesmi szurkálás.

2022. márc. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Másnap fájt a fogatok? Tudtatok dolgozni?
2022. márc. 22. 00:29
 6/55 anonim ***** válasza:
Simán, semmi fájdalom nem volt utána. Szimpla tömés, csak két részletben (3. voltam).
2022. márc. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Egyebkent azt mondta a doki hogy egy alkalom lesz ez a kezelés aztan végleges tomes.. pedig még nem is latta fogam .. nem tobb alkalom szokott ez lenni?
2022. márc. 22. 00:39
 8/55 anonim ***** válasza:
Úgy kettő, hogy az egyik alkalommal kiszedi az ideget + ad egy ideiglenes tömést, a második alkalommal pedig megkapod a végleges tömést.
2022. márc. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt akkor fog fájni
2022. márc. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gyulladt a fog, akkor sokszor nem hat az érzéstelenítő, nekem is volt ilyen, akkor antibiotikumot írt fel a fogorvos és csak rá egy hétre kellett mennem a kezelésre, nem egyszeri alkalom volt a gyökérkezelés.
2022. márc. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!