Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt derül ki...

Mennyi idő alatt derül ki hogy kilökődik a beültetett implantátum mert nem fogadja be a szervezet?

Figyelt kérdés
Pár óra? Vagy pár nap? Esetleg hét?

2022. márc. 25. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt onnan fogod tudni, hogy állandó gyulladásban lesz a beültetett területen, tehát fájni is fog.


A kilökődést nem úgy kell elképzelni hogy este 8-kor bent van, negyed 9-re pedig kiugrik a szádból.

2022. márc. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem nekem csinálták :D

Édesapámnak raktak be 2 darabot alulra hétfőn, és igazából az első napon volt neki ilyen feszítő kellemetlen érzés, de azóta elmúlt és már csak néha fáj neki akkor is enyhén. Akkor lehet mondani hogy talán nem lesz gond?

2022. márc. 25. 07:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes, hogy az első napokban fáj. Nekem az arcom is feldagadt elég rendesen, azt kellett jegelnem. Nekem írt fel a doki dalacint, azt szedtem, illetve 2 naponta mentem ellenőrzésre. Nekem is fájt egy ideig, de szerencsére nem volt gond.

Ne izguljon apud. Ha enyhén fáj neki, akkor biztos nincs semmi gond.

2022. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen ő is dalacint kapott 4x1-et kell szedni neki, pont ma fogy el.

Adtak még fájdalomcsillapítót is, de abból egyet nem vette be mert annyira soha nem fájt neki. Az arca se dagadt fel pedig be volt készítve a jég a hűtőbe :D

2022. márc. 25. 08:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond. Ha nem tolerálná a szervezete, azt erős, kibírhatatlan fájdalom kísérné.
2022. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem lökődik ki az implantátum és nem kell befogadnia a szervezetnek. Ez szervátültetésnél van! Implantátumot becsavarják a csontba, a csont pedig rágyógyul úgymond.


Általában az szokott baj lenni, hogy nincs rendesen tisztán tartva, ezért begyullad a környéke, a csont pedig visszahúzódik. Rosszabb esetben be is gennyesedhet.

2022. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a csontosodással gond van, akkor általában varratszedésig kiderül, de legkésőbb a felépítmény készítése előtti röntgenen látszani fog.
2022. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6


“ezért begyullad a környéke, a csont pedig visszahúzódik. Rosszabb esetben be is gennyesedhet.“


Magyarul mivel nem csontosodik be, nincs ami tartsa, ezért kilökődik. Így hívja a szakirodalom.

2022. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!