Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájásra kijön a mentő?

Fogfájásra kijön a mentő?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a fogam… aztán pont itt a hétvége és sehol egy ügyelet vagy magándoki… a kórházban meg csak van fogdoki vagy legalább egy tuti gyógyszer… annyira fáj hogy örjöngök!!!

2022. ápr. 8. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ne viccelj!

Semmiképpen se megy ki.

Viszont jogodban áll fölemelni a fenekedet és elmenni az ügyeletes gyógyszertárba fájdalomcsillapítót venni (ha már otthon nem tartasz magadnál). Elmehetsz fogászati ügyeletre is, ezek általában kórházak szájsebészetén vannak, de ott kizárólag húzni fognak, szóval azért jól gondold meg, van-e értelme.

2022. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már így kegyetlen.

De ügyeletre nem mertem elmenni, az ilyenért inkább fizetek(vannak persze jó ügyeletek).

Inkább addig boroztam, amíg el nem tompultam.

2022. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, arra sem jön ki a mentő, ha lekésed a buszt. Vegyél be egy cataflamot és majd holnap megnézeted orvossal.
2022. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Sőt, keress valami üres helyet és ott várd a mentőhelikoptert.
2022. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom most kezdett el fajni 20 perce ugye?
2022. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sőt, elmondanám neked, hogy önmagában a fogfájás nem minősül sürgős esetnek, tehát nemhogy a mentő nem fog ezért kimenni, de még fogorvos sem kötelezhető rá, hogy bármit csináljon veled egy recepten kívül, ha az életveszélyt kizárta. Ezt csak így a jövőre tekintettel írom, nyilván a mostani állapotodon nem segít, de talán legközelebb nem péntek este jössz rá, hogy gond van mindamellett, hogy az ország legtöbb részén például egyáltalán nincs fogászati ügyelet, ahol meg van, az meg nappal vehető csak igénybe. Ezekkel érdemes tisztában lenni, még mielőtt húzol halasztol egy rossz fogat.
2022. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%
Szerintetek húzta-halasztotta, ha most örjöng a fájdalomtól? Gondolkozzatok már...
2022. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
7 neked sem ártana...
2022. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hatos rosszul írta, Budapesten a 8. Kerületben van éjszaka is ügyelet a Semmelweis sürgősségi fogàszatàn. Persze ott is van olyan hogy nem azonnal húzzák ki a fogad.
2022. ápr. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondok pár példát, amikor lehet mentőt hívni: eszméletvesztés, fulladás, nyílt törés, vérhányás.
2022. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!